Війна Росії проти України, пандемія COVID-19 та інші загрози становлять серйозну небезпеку для світу, застерігають експерти Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру.
Поєднання екологічної кризи та кризи у сфері безпеки є загрозою миру в усьому світі. А особи, які ухвалюють рішення, не готові до «нової епохи ризиків», застерігають експерти Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) у своїй доповіді, опублікованій у понеділок, 23 травня.
У документі представлено похмуру картину майбутнього у сфері міжнародної безпеки. Він показує, як екологічна криза — зміна клімату, брак ресурсів, зникнення певних видів рослин та тварин — взаємодіє з кризою в галузі безпеки, пов’язаною з вторгненням Росії в Україну, та іншими загрозами, такими як пандемія COVID-19.
«Суміш отруйна і руйнівна. А інстанції, в компетенції яких знаходити рішення, прокидаються дуже повільно», — написала у передмові до доповіді колишня міністр закордонних справ Швеції та комісарка ЄС з навколишнього середовища Маргот Вальстрем.
«Або пустити на самоплив, або вирішувати проблему»
У Сомалі, наприклад, постійна посуха та інші наслідки зміни клімату у поєднанні з бідністю та слабким урядом сприяють зміцненню діяльності ісламістського радикального угруповання «Харакат аш-Шабаб», а в Центральній Америці вплив зміни клімату на врожай зернових у поєднанні з насильством та корупцією призвів до збільшення міграції до США, йдеться у доповіді.
«Багато експертів у галузі охорони довкілля стверджують, що зараз ми перебуваємо в критичній точці: ми можемо або пустити екологічну кризу на самоплив, або визнати проблему зараз і щось зробити для її вирішення», — зазначив в інтерв’ю інформагентству dpa глава SIPRI Ден Сміт. «Погана новина полягає в тому, що цей надзвичайно важливий момент припадає на той час, коли міжнародна політика перебуває у жахливому стані», — наголосив він.
Джерело: Українська служба DW
Залиште відповідь