Протягом 2024 року Міністерство оборони кодифікувало і дозволило для використання у Силах оборони близько 30 нових зразків стрілецького озброєння і майже 10 зразків гранатометів.
Про це інформує Міністерство оборони України.
У переліку кодифікованих зразків: пістолети, кулемети, штурмові та снайперські гвинтівки виробництва збройових концернів Німеччини, Чехії, Бельгії, США тощо.
Серед допущених до використання зразків стрілецької зброї є й продукція українських зброярів, зокрема універсальна гвинтівка-дробовик, яку можна використовувати і проти ворожої піхоти, і проти дронів.
«Рівень спроможностей війська оцінюється передусім арсеналом його озброєння. Важливо не лише кількість танків, артсистем, РСЗВ, але й чим озброєні піхотинці. Нові інструменти війни у руках наших воїнів — це більше можливостей на полі бою. Сучасна стрілецька зброя та гранатомети від провідних світових виробників озброєння та вітчизняних зброярів, дозволяють нашим воїнам стріляти точніше, вражати ворога на більших відстанях. Кращі характеристики зброї, більша надійність — це ті фактори, від яких залежать і результати виконання бойових завдань, і життя наших воїнів», — зазначив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Українські військовослужбовці, які застосовують стрілецьке озброєння західного виробництва у бойових умовах, зауважують його високу ефективність. Ці зразки зброї вирізняються кращою точністю та дальністю стрільби.
Також воїни високо оцінюють ергономіку та зручність користування штурмових гвинтівок та кулеметів західного виробництва. Додамо, що штурмові гвинтівки західного виробництва використовують патрони 5.56 х 45 мм NATO, які мають більшу енергію кулі, ніж радянський боєприпас для стрілецької зброї 5.45 х 39 мм. А отже, західна зброя має перевагу за вбивчою дією.
Як порівняти з радянськими чи російськими зразками, продукція європейських чи американських зброярів також вирізняється значно вищою культурою заводського виконання.
Усі кодифіковані протягом 2024 року гранатомети мають натовські калібри 40 та 84 мм. Серед них продукція європейських та американських збройових концернів. Серед допущених до експлуатації українських зразків – ручний гранатомет та підствольний гранатомет калібру 40 мм.
Як повідомляла АрміяInform, упродовж 9 місяців 2024 року оборонне відомство кодифікувало і дозволило для використання у Силах оборони 175 зразків автотранспорту, зокрема 76 — вітчизняного виробництва.
Залиште відповідь