Швидкість з’єднання з Інтернетом: фактори впливу.



Сьогодні кожна людина виходить в глобальну мережу через телефон або персональний комп’ютер. Проте інколи користувачі стикаються з неприємною ситуацією, коли веб-ресурс повільно завантажується. Для розв’язання цієї проблеми варто зрозуміти від чого залежить швидкість домашнього Інтернету та чому вона може зменшуватися.


Швидкість, яка вважається нормальною


Це характеристика, яка визначається швидкістю передачі даних за певний проміжок часу, зазвичай рахується за секунди. Найчастіше провайдери вводять обмеження на швидкість Інтернету у Львові в залежності від тарифу:


◾️ 35 мегабіт на секунду – швидкість, розрахована на подолання базових задач: відкриття веб-ресурсів, завантаження невеликих файлів та перегляд відео. Зазвичай використовується для одного пристрою;
◾️ 70 мегабіт на секунду – швидкість для користування не тільки на персональному комп’ютері, але й інших гаджетів: телефон, ТВ, ноутбук;
◾️ 100 мегабіт на секунду – найпопулярніший вибір серед тарифів, вистачає на будь-які завдання;
◾️ Більше, ніж 100 мегабіт на секунду – тариф використовується лише у разі постійного завантаження файлів великого розміру та підключення Інтернету до багатьох пристроїв.


Що погіршує швидкість та як з цим боротися


З’єднання залежить як від обладнання користувача, обраного тарифу та віддаленості від серверів, так і від устаткування провайдера, тому потрібно уважно підійти до вибору останнього. Можна звернути увагу, наприклад, на Інтернет-провайдера LinkCom, який постійно впроваджує нові технології та збільшує пропускну здатність каналів, удосконалюючи якість послуг.


Максимальна швидкість залежить від наступних факторів:


1. кількості пристроїв, які підключені до однієї мережі;
2. роутер – у різних моделей відрізняються діапазони дії та пропускна здатність;
3. персонального комп’ютера – наскільки він ефективно працює та чи відсутні на ньому віруси;
4. працюючих програм на ПК – деякі в фоновому режимі споживають інтернет;
5. обмеження на веб-ресурсі – інколи сайти штучно обмежують швидкість віддачі інтернету;
6.часу доби – рано вранці та пізно ввечері кількість запитів знижується, а вдень збільшується, тож користувачі можуть відчути різницю у швидкості.


Отже, щоб швидкість з’єднання на гаджетах та персональному комп’ютері завжди залишалася стабільною, необхідно уважно вибирати тариф, контролювати фонові процеси, уникаючи непотрібні та дбати про стан техніки.