Швейцарія підтримала спецтрибунал для Росії

Фото: Getty Images Депутати парламенту Швейцарії вітають виступ президента Володимира Зеленського

За останні місяці ініціативу підтримали 38 країн. Швейцарія офіційно приєдналася до основної групи на зустрічі в Берліні.

Швейцарія підтримала створення спеціального трибуналу щодо розслідування злочину агресії Росії проти України. Про це повідомило МЗС Швейцарії у четвер, 16 листопада.

Вказано, що Швейцарія підтвердила своє членство в основній групі країн, які виступають за створення такого трибуналу, тому що «агресія проти України не повинна залишитися безкарною».

«За останні місяці ініціативу підтримали 38 країн, у тому числі Франція, Німеччина, Норвегія, Гватемала, Японія та Канада. Швейцарія офіційно приєдналася до основної групи на зустрічі в Берліні 16 листопада», – йдеться в повідомленні.

У Берні додали, що країни, які виступають за створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, вже кілька місяців збираються в рамках основної групи держав. Їхні зусилля спрямовані на вироблення рішень щодо практичного оформлення трибуналу, включно з його форматом, місцем розташування і методами роботи.

Нагадаємо, Україна виступає проти гібридної моделі спецтрибуналу для Росії. Притягнення керівництва РФ до відповідальності мають ухвалити іменем цивілізованого світу, а не іменем України, вважають у Офісі президента.

Джерело