Що за біла піна, яка виходить з м’яса курки під час смаження чи запікання

Свіжість м'яса та його придатність до вживання ми зазвичай оцінюємо на його зовнішній вигляд та запах. Ви, напевно, неодноразово переконувалися, що термін придатності в цьому випадку може ввести в оману і краще довіритися власним відчуттям. Ось чому багато людей чутливі до будь-яких змін кольору чи консистенції. До них відноситься, наприклад, біла піна, що з'являється при термічній обробці, інформує Ukr.Media.

Легкий слиз виглядає не дуже апетитно і може спричинити цілком зрозумілі побоювання. Чи це ознака того, що м'ясо зіпсоване? А може, це явище вказує на наявність антибіотиків та інших хімікатів, якими тварину напихали за життя?

Запевняємо вас, що легка піна, що походить від курки, — цілком природне явище і не привід для занепокоєння. Вам не варто турбуватися про це, тому що це не означає нічого поганого. Простіше кажучи, під впливом високої температури з м'язових волокон вивільняється білок і вода. Під впливом тепла вони стискаються та виділяють сік. Далі білки густішають і бліднуть, нагадуючи яєчні білки, що затверділи.

Як уникнути появи білого слизу з курки під час приготування?

Ми вже знаємо, що цей білий слиз не становить жодної загрози для нашого здоров'я. Однак це виглядає не дуже апетитно. І хоча повністю запобігти цьому явищу неможливо, можна спробувати дещо його зменшити. Перш за все, варто відмовитися від проколювання та розрізання курки під час термічної обробки.

Також краще не уникати повторного заморожування, навіть якщо м'ясо весь цей час зберігалося в холодильнику. Тоді воно теж буде придатне до вживання та безпечне, але така процедура може призвести до збільшення кількості піни під час смаження або запікання. Щоразу, коли м'ясо заморожується, вода в соку перетворюється на кристали льоду, які руйнують клітинні стінки та створюють більше можливостей для витоку білка.

Кухарі вважають, що найкращий спосіб зменшити появу білого слизу — це спочатку замаринувати м'ясо. Сіль збереже його вологим, викликаючи хімічні зміни у білках, які зменшують витік.

Джерело

Exit mobile version