Що корисніше — рослинна їжа чи тваринна? Схоже, відповідь знайдено

За твердженням низки дієтологів сучасності, рослинний білок засвоюється в людському організмі гірше, ніж тваринний. Чи означає це, що бути вегетаріанцем не так вже й корисно для здоров'я? І чи потрібно збільшувати об'єм щоденно вживаної їжі тваринного походження, інформує Ukr.Media.

На зв'язку знову вчені-дієтологи з північноамериканського університету штату Небраска, що в США. Тут, вочевидь, змогли дати відповідь на одне з найсуттєвіших питань людства: що можна вживати в їжу, а що краще не треба. Тваринні білки проти рослинних — хто переможе в сутичці за місце на обідньому столі справжнього прихильника здорового способу життя, який вираховує калорії і прискіпливо вивчає склад продуктів харчування в супермаркеті. Тут немає місця напівзаходам, відповідь має бути рішучою й однозначною. І, схоже, американським ученим вдалося знайти таку.

Якщо вірити дослідженням під керівництвом доктора Крісті Калхун, фахівця з вивчення продуктів харчування з Університету Лінкольна, рослинні білки містять значно більше речовин, що не піддаються перетравленню, ніж білки тваринного походження. Той самий білок, що накопичується в тканинах тваринних організмів, сприяє нормальному метаболізму та регенерації клітин людського організму, а також відіграє суттєву роль у руховій функції. Такого білка в рослинній їжі міститься значно менше.

Зрозуміло, що на що намазати — справа смаку. Але водночас слід пам'ятати про те, що харчування має бути різноманітним та збалансованим. А це означає, що повна відмова від рослинної їжі також може нашкодити організму, як і відмова від їжі тваринного походження. Як вважають експерти, організм набагато краще працює за умов різноманітного харчування. І в цьому з ними не посперечаєшся.

Джерело

Exit mobile version