Шкідливі поради інвестору в які час перестати вірити

Ці шкідливі поради для тих, хто хоче втратити гроші на фондовому ринку. Слідувати їм чи ні — кожен вирішує сам, інформує gazetapo.lviv.ua.

Вкладіть в акції всі свої гроші, можна навіть взяти в борг на таку справу

Перш ніж інвестувати в акції, відкладіть гроші на життя і непередбачені витрати: створить подушку безпеки, відкрийте банківський депозит або купіть облігації з низьким рівнем ризику. Пам'ятайте, що інвестиції завжди є ризикованими і ви можете не тільки багато заробити, але і втратити все. Інвестуйте суму, яку внутрішньо готові втратити — на жаль, таке можливо. Не позичайте грошей на інвестиції ні в банку, ні у знайомих — інвестувати останні гроші не можна ніколи. Перш ніж кидатися в бій, вивчіть теоретичну частину.

Не витрачайте час на управління інвестиційним портфелем: найняв професіонала — і забув

Є думка, що якщо ви вирішили торгувати на біржі, але не готові витрачати свої сили та нерви, то можна просто довіритися професіоналам і забути про все на світі. Але довірчому керуючому теж треба приділяти увагу, як мінімум, на початку ваших відносин. Він повинен бути в курсі, які у вас життєві потреби та плани, щоб підібрати для вас оптимальну схему поведінки на фінансовому ринку. Та й хто сказав, що всі довірчі керуючі — професіонали своєї справи й порядні люди? Принцип «довіряй, але перевіряй» доречний і тут. Але щоб перевірити, як здійснюється довірче управління, потрібні знання, які, на жаль, за вас ніхто не придбає. Так що витратити час все ж доведеться.

Інвестуючи, забудьте про особливості свого характеру і темпераменту

Вивчаючі інструменти, які ви будете використовувати, співвіднесіть їх з особливостями вашого характеру. Брокери жартують: «Купуєш облігації — добре спиш, купуєш акції — добре їж». У цьому є частка правди — часом акції змушують інвестора понервувати. Якщо ви надто емоційні, серйозно переживаєте через втрату, то торгівля «з плечем» (тобто з кредитом, який надав брокер) та інвестування в акції не для вас: є ризик в паніці прийняти неправильні рішення і посилити фінансові втрати. Та й на здоров'я стреси погано позначаються. Інвестуйте в ризикові інструменти, якщо ви спокійно переносите втрати та можете діяти холоднокровно.

Робіть якомога більше угод

Часті операції на ринку з цінними паперами можуть призвести до втрати ваших сил, енергії та грошей. І не забувайте про комісії брокера, яку теж доведеться заплатити з кожну угоду. Спекулятивні стратегії не завжди приносять більший дохід, у більшості випадків пасивний інвестор заробляє більше. Хоча є жарт, що довгостроковий інвестор — невдаха спекулянт. Вибір оптимальної для вас стратегії залежить від багатьох факторів, включаючи те, якими знаннями та навичками ви володієте, тому поставтеся до такого рішення дуже уважно.

Не зупиняйтеся, відігравайтеся на падаючому ринку

Ця порада ілюструє приказку «Батько бив сина не за те, що грав, а за те, що відігравався». Якщо ринок йде не в вашу сторону, краще зупинитися, видихнути та зробити перепочинок. У цьому випадку завершити торги (виконати stop loss) — значить не дати слабину, а уникнути ще більших збитків. І завжди потрібно чітко знати, якою сумою ви готові ризикнути і які правила закриття позиції обумовлені у вас з брокером. Нерідкі випадки, коли клієнт за допомогою «плеча» — кредиту, який надав брокер, — в азарті програв все, та ще залишався винен непомірні суми. Вам це треба?

Краще «примножити», ніж «зберегти»

«Зберегти» і «примножити» — дві різні інвестиційні стратегії. Вони передбачають не лише різні цілі, але і різні інструменти, знання і навички, інвестиційний горизонт, рівень прийнятого ризику. Щодо фінансової подушки безпеки, яка може знадобитися в будь-який момент, стратегія «зберегти» найбільш адекватна. Ця стратегія вимагає мінімум знань і зусиль, проте дозволяє обігнати інфляцію, тобто зберегти купівельну спроможність ваших заощаджень. Стратегія «примножити» адекватна для грошей, які ви не плануєте витрачати в осяжному майбутньому. Інвестуючи, ви можете багаторазово примножити ваші кошти, але можете отримати й негативний результат. Тут до ворожки не ходи — вам знадобляться додаткові знання, щоб результат виправдав ваші очікування.

Довіряйте порад професіоналів

Краща стратегія — мати раціонально-скептичний настрій. На фінансовому ринку, особливо якщо мова йде про інвестиції, а не про заощадження, порада банкіра або брокера краще перевірити. Можливо, даючи вам пораду, вони переслідують свої, а зовсім не ваші цілі. Будьте особливо пильні, якщо мова йде про безкоштовні поради.

Розраховуйте на стабільний фінансовий ринок

Ніхто не передбачав розпад СРСР в 1991 році або іпотечну кризу в США у 2008 році. Але ці події відбулися і сильно вплинули на фінансовий ринок. Не можна бути впевненим, що вічно буде стабільність і нічого не станеться, — може статися все що завгодно, і набагато швидше, ніж вам хотілося б. Пам'ятайте, що інвестиції — це завжди ризик, а з ризиками треба працювати в режимі реального часу.

Джерело

Exit mobile version