Що потрібно робити в старості, щоб не зіпсувати собі залишок життя

Людина помирає не тому, що стає старою, і не тому, що приходить її час. Все відбувається зовсім по-іншому. І вік тут абсолютно ні до чого. Та й здоров'я сюди не відноситься. Багато що залежить від настрою, власних думок і відсутності позитиву, інформує Ukr.Media.

Річ не у тім, що люди помирають через поганий настрій чи негативний день. Дивіться на речі глибше! Саме в той момент, коли людина повністю спустошена, коли приходить печаль, яку неможливо викорінити, а також коли щастю більше немає місця в душі — приходить маленька смерть.

І саме вона здатна вбити людину як морально, так і фізично. Поспостерігайте за собою, що з вами відбувається, коли з вашого життя зникає радість, гарний настрій.

Якщо в житті є туга і смуток в затяжному періоді, то жити стає вже не так весело, як раніше. І в голову починають приходити не найрадісніші та приємні думки. Сюди ж підключаються шкідливі звички, які лише погіршують відносини людини з життям: алкоголь, наркотики, куріння.

Спустошення, депресія, відсутність інтересу і смаку до життя, повна байдужість, максимальна апатія — все це синоніми. І все це викликає смерть. Людина помирає внутрішньо, їй стає на все "байдуже".

Вона б цілими днями просто лежала і дивилася в стелю, міркуючи про те, навіщо вона живе в цьому світі. Їй стає абсолютно паралельно на все, навіть на власну сім'ю.

Ви навіть уявити собі не можете, яку вагому роль в нашому житті відіграє радість. Це як важіль, натиснувши на який людина починає не тільки жити, але й діяти, отримувати задоволення, посміхатися.

Порожнеча в нашому серці і душі можуть настільки загнати нас у кут, що виплутатися самим часом не виходить. Звідси людина або усвідомлює це і звертається по допомогу до психологів, або "гине" остаточно (і дуже часто відбувається так, що смерть настає в самому прямому своєму значенні!).

Але невже людина сама дозволяє собі занурюватися в спустошений стан? Річ у тому, що ми не можемо повністю контролювати те, що відбувається навколо нас.

Життя настільки непередбачуване, що сьогодні вам добре, а завтра вже буде посередньо. В такі моменти важливо не вішати носа, не опускати руки, рухатися далі, що б там не було. І якщо ви дасте собі слабину, дозволите розслабитися власному тілу, то значить — здалися і прийняли ситуацію.

В цей момент ви самі собі дозволили зануритися у відчай і депресію. Виплутатися можна, але буде це досить складно. Сильні люди або взагалі не занурюються в безрадісний стан, або вміють себе витягти. Слабкі — "гинуть".

Геніальний письменник розмірковував на цю тему. Він чітко дав зрозуміти, що багато що залежить від настрою і думок самої людини. Багато що в наших руках, просто ми цього ще не знаємо. Але як тільки зіткнемося з подібним станом, то почнемо діяти. Він писав так:

"Смерть приходить не зі старістю, а зі спустошенням, тоді, коли помирає радість, народжується печаль, коли помирає щастя і народжується туга — тоді ти стаєш катом власного життя".

Кат власного життя. Всього лише 3 слова, а які вони сильні. Бачите, ми самі тримаємо в руках своє життя. І хто, як не ми за нього у відповіді.

Джерело

Exit mobile version