Що може образити домовика у вашому будинку

У міфології багатьох народів існують перекази про істот, відповідальних за порядок і затишок в домі, хранителів вогнища і помічників в господарстві: в Англії і Шотландії цю роль виконують брауні, в Німеччині — вігти, в Нідерландах — каботери, інформує Ukr.Media.

Звичайно, не слід забувати і про слов'янських будинкових, героїв безлічі казок і легенд. "Домовик", "господар-батюшка" та інші поважні прізвиська ясно показують, з якою повагою ставилися до цих працьовитих істот наші предки.

Зазвичай їх зображують, як маленьких довгобородих чоловічків або кошлатих звірків, хоча людині вони показуються рідко.

Почути їх простіше, ніж побачити: тихим скрипом або постукуванням в стіни будинкові нагадують про себе людям.

Будинкові — істоти поступливі і доброзичливі, які прагнуть допомагати людям, а не шкодити їм.

Однак навіть їх можуть засмутити і розсердити недбайливі господарі, і тоді про спокій в будинку доведеться забути надовго. Щоб уникнути проблем, які може доставити капосник-дух, слід дотримуватися кількох простих правил.

Найбільш очевидна причина невдоволення — безлад. Будинкові завжди прагнули допомогти працьовитим господарям, а ось ледарів і нечупар не жалували. Гори брудного посуду, пил по кутах, розкидані по всьому будинку речі — ну який домовик витримає це неподобство? Особливо він не любить, коли на столі на ніч залишаються вилки і ножі, адже цими гострими предметами легко порізатися в темряві.

Крім того, будинкові дуже чутливі до атмосфери між мешканцями, і гучна лайка, скандали, сварки погано позначаться на них. Також подейкують, що будинкові терпіти не можуть тютюновий дим і можуть ополчитися на мешканців, які лінуються вийти покурити з квартири, щоб дим не осідав на меблях.

У колишні часи в господарстві, яке залишилося без заступництва будинкового, раз у раз відбувалися якісь неприємні випадки, скисало молоко, хворіла худоба, падав з рук посуд.

Так що якщо двері раптом почнуть відкриватися самі по собі без жодних протягів, з вимкнених кранів потече вода, стануть барахлити електроприлади і пропадати і перебувати не на своїх місцях речі, а то і не перебувати зовсім, то це явний знак, що домовик вами міцно незадоволений. Яким же чином його задобрити?

У прадідів є відповідь і на це питання: за старих часів "господареві-батюшці" традиційно готували частування в нагороду за його працю.

Тому немає потреби проводити довгі ритуали, просто, коли наступного разу приберете в будинку, залиште в кутку кухні або біля плити блюдце з молоком або солодкою кашею з хлібом. Можете додати щось солодке, печиво або цукерку. Трохи уваги приємно кожному, чи не так?

Але, звичайно, найбільше будинкові люблять, коли вдома панують гармонія і спокій, господарі піклуються один про одного і не забувають стежити за порядком в квартирі. Так що будьте впевнені: в будинку, в якому комфортно перебувати людині, і домовому ні до чого буде причепитися.

Джерело

Exit mobile version