Що допоможе швидко побороти позіхання та підступну сонливість

Що робити, якщо хочеться спати? Сил немає вже терпіти, повіки буквально злипаються. А спати в конкретний момент просто недозволено. Не поспішайте засмучуватися, адже є корисні і дієві поради для тих, хто не виспався. Робочі хитрощі від представників різних професій. Як бореться із зайвою сонливістю лікар, далекобійник, пілот? Давай розбиратися разом, інформує Ukr.Media.

Що робити, якщо хочеться спати

Зазвичай, боротьбу з нескінченним позіханням і сонливістю дуже легко програти. У цьому, безсумнівно, є свій сенс. Якщо людина сильно хоче спати, то краще дозволити їй відпочити. Особливо важливо висипатися людям, які працюють на відповідальних посадах. Погодьтеся, наприклад, лікар повинен добре відпочити, перш ніж приступати до роботи з пацієнтами.

Але зануритися у світ сновидінь на м'якому ліжку не завжди представляється можливим. Цьому супроводжує цілий ряд причин. Так що ж радять представники різних професій? Як вони рекомендують перемагати нескінченне позіхання і підступну сонливість?

Швидкі способи

Яка ж боротьба з сонливістю без традиційної чашечки кави? Цей лайфхак знайомий, мабуть, абсолютно всім. Хоча з деякими людьми кава може спрацьовувати діаметрально протилежно, викликаючи ще більшу сонливість. Лікарі ж радять запастися дрібною їжею і жувати її без зупинки.

Подібна хитрість — такий собі обман організму. Людина починає жувати, а в цей час шлунок виділяє спеціальний секрет, адже тепер йому потрібно перетравлювати їжу. Але не обов'язково влаштовувати пишне застілля. Можна обійтися насінням, сухариками, горішками, сухофруктами, жувальними гумками. Крім того, активний рух щелепою теж непогано проганяє сонливість.

До слова, переїдання теж провокує появу зайвої сонливості. Якщо ж ви знаєте, що подрімати після їжі точно не вийде, то краще не переїдати.

Корисні хитрощі

Майстри йоги і рефлексотерапії радять будити своє тіло за допомогою масажу. Потрібно лише акуратно пройтися по кожному пальцю, починаючи з мізинця. Злегка натисніть на ніготь, а потім і на подушечку пальця. Робити це радять протягом 1-2 хвилин, але без надмірних зусиль. Тиснеш ніготь, подушечку, а потім інтенсивно розминаєш кінчик пальця. Фахівці впевнені: після таких маніпуляцій сон як рукою зніме.

Масажувати можна не тільки пальці, але і перенісся, вуха, кісточки на руках, задню частину шиї, скроні. Робити це потрібно акуратно, щоб не нашкодити власній шкірі. Зазвичай, масаж спрацьовує, але через деякий час сонливість може повернутися знову.

Пілоти ж практикують інші методи боротьби з сонливістю. Вони вважають: якщо вже виспатися не судилося, то не припиняйте говорити зі своїм співрозмовником. Обговорюйте будь-які теми, які тільки можна. Також пілоти користуються хитрощами лікарів. Вони теж п'ють каву, жують сухарики або жувальні гумки. Профі повітряних мандрів запевняють, що можна зробити натуральний тонізуючий напій, змішавши колу з міцною кавою. Але без фанатизму. Зловживати таким напоєм не потрібно.

Що робити, якщо хочеться спати і позіхати постійно

Цікаві секрети можна підглянути у машиністів поїздів і водіїв-далекобійників. Машиністи зізнаються, що боротися з сонливістю допомагає відчуття голоду. А якщо не хочеться голодувати, то краще зробити міцний зелений чай. До стаканчику чаю ідеально підійде гіркий шоколад. А якщо вже зовсім несила, тоді час від часу можна лоскотати язиком тверде небо. Заняття забавне, але має допомогти.

Далекобійники діляться своїми лайфхаками для боротьби із зайвою сонливістю — якщо розумієте, що спати хочеться за кермом, то тут же зупиняйтеся. Звичайно, краще поспати, але раз їхати потрібно, нічого не поробиш. Гальмуєте, виходите з машини, починаєте займатися фізкультурою. Впав, віджався, і так по колу. І водичкою холодної вмитися не забудьте. Дуже допомагає.

Тепер ви знаєте, що робити, якщо хочеться спати. Сподіваємося, ці нехитрі поради від представників різних професій хоча б одного разу вам знадобляться.

Джерело