«Шедеври» Amnesty і CBS не підірвали високий рівень довіри між Україною та партнерами – Кулеба

Росія постійно намагається зірвати постачання зброї Україні, тож у різний спосіб поширює фейки та маніпуляції, щоб підірвати репутацію нашої держави.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Росія робить на це максимальну ставку – десь власними руками та мережами ботів, десь через проплачені чи афілійовані ЗМІ, десь через філігранні проникнення в авторитетні іноземні медіа, десь просто допомагають корисні ідіоти. Маніпуляції примітивні, але небезпечні: ніби зброя «зникає» або може потрапити «не в ті руки», «підживлює конфлікт замість врегулювання», ну і загалом, «росіяни, звісно, погані, але й українці не янголи» і т. ін.», – зауважив міністр.

За словами Дмитра Кулеби, першу хвилю інформатаки зафіксували в травні-червні. Нині спостерігають другу спробу. «Я не знаю, чи маніпулятивний звіт Amnesty і брехливий фільм CBS, які вийшли майже одночасно, пов’язані з російським урядом. Але я точно знаю, що обидві організації та автори цих бездоказових «шедеврів» завдали несправедливого і нічим не спровокованого інформаційного удару по Україні абсолютно синхронно з російською пропагандою», – підкреслив міністр закордонних справ.

Він назвав вибачення Amnesty International та CBS «недолугими» і заявив, що Україну «такі вибачення категорично не влаштовують».

«Крім того, шкода вже завдана. Хто буде відповідати за неї? Від CBS чекаємо на внутрішнє розслідування та публічного з’ясування, хто допустив в ефір російську пропаганду та з якою метою. Від Amnesty чекаємо, що ця інституція приборкає свою гординю і вибачиться не лише за біль, завданий українцям, а й за зґвалтування правди і реальності цієі війни», – написав Дмитро Кулеба.

Він наголосив, що в цій ситуації найголовніше – російські дезінформація і фейки не досягають цілей.

«Жоден партнер чи організація у спілкуванні з Україною не озвучували закидів, подібних до маніпуляцій Amnesty чи CBS. І ця брехня жодним чином не вплинула на постачання зброї і не підірвала високий рівень довіри між Україною та партнерами. Партнери чудово знають де, скільки чого передали і як це використовується. На щастя, інформацію вони отримують не від Amnesty та CBS», – зазначив глава дипломатичного відомства України.

Дмитро Кулеба закликав не поширювати «брехню про Україну, навіть якщо вона емоційно спокуслива, а поширюємо офіційну інформацію від уряду України та її партнерів».

Також міністр попросив нагадувати в соцмережах, в контактах з журналістами та експертами та громадянами інших країн, що Україна потребує більше зброї для перемоги: «Команда Президента Зеленського продовжує системну роботу з протидії російським маніпуляціям. Але це битва, в якій ніколи не вдасться перемогти раз і назавжди. Росіяни отримують по пиці, відходять, а потім заходять на нове коло. Тому потрібно об’єднувати всі зусилля. До вас три прохання:

  1. Зберігаємо спокій і тримаємо стрій.
  2. Нагадуємо в соцмережах, в контактах з журналістами та експертами, з простими громадянами інших країн, що Україна потребує більше зброї для перемоги.
  3. Не поширюємо брехню про Україну, навіть якщо вона емоційно спокуслива, а поширюємо офіційну інформацію від уряду України та її партнерів.

Україна під прицілом багатьох хто не бажає нашому народу перемоги. Але ми продовжимо спільно боротися та перемагати».

Джерело