Серпнева академія освітян Львівщини відбулась в Свято-Успенській Унівській лаврі

Серпнева Академія Освітян Львівщини Відбулась В Свято Успенській Унівській Лаврі (14)

В Унів з'їхались учителі, керівники шкіл і органів управління освітою, представники позашкілля і професійної освіти.

Напередодні, Дня Незалежності в Свято-Успенській Унівській лаврі відбулась Серпнева академія освітян Львівщини «Розвиток освіти – шлях до перемоги!». В Унів з’їхались учителі, керівники шкіл і органів управління освітою, представники позашкілля і професійної освіти, запрошені гості. 

Відкриваючи захід, директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска наголосив:

«Поки українські захисники та захисниці боронять нашу незалежність і невід’ємне право української нації на життя, освітяни мають власний фронт:  виховують цивілізовану, освічену націю, розвивають українську культуру». 

З вітальним словом до громади звернувся владика Ігор Возняк, Архиєпископ і Митрополит Львівський. Зокрема, він сказав: «Дуже важливо, щоб наші учні та студенти отримували добрі знання, гідне моральне виховання, формували мужність  та стійкість характеру… До вас, відповідальних освітян, велике прохання, щоб боронити наше суспільство перед брехнею, нівеченням сумління, перед моральним беззаконням і гріховним злом».

Також владика Ігор Возняк додав: «Кожна дитина дорога та цінна в очах Бога та в очах людей. Хай Господь надихає вас, благословить, дає відваги та доброго здоров’я. Усім велика подяка за ваше старання та посвяту на дуже відповідальне освітянське служіння».

Заступник голови Львівської ОВА Олександр Кулепін, вітаючи освітян, наголосив: «Тільки натхненний, енергійний, мотивований вчитель може передати дітям свої знання та  енергію і може змотивувати їх на творчий розвиток та самовдосконалення. Тому я хотів би, щоб Освітня Академія, проведена у такому благословенному місці надихнула і педагогів, і освітян-управлінців вірою в те, що ми переможемо, що Україна посяде гідне місце у колі розвинутих країн і що ми можемо ставити перед собою ще амбітніші цілі і досягати їх».  

Натомість Марія Яцейко, голова Львівської обласної організації профспілок працівників освіти і науки, повідомила, що в обласній організації Профспілки опрацьовані проєкти звернень до Президента України, Верховної Ради України, депутатів Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, в яких наголошено, що органами влади не були виконані рішення щодо підвищення рівня посадових окладів працівникам освітньої галузі відповідно до Єдиної тарифної сітки. Також вона звернулась до освітян із закликом не допустити вилучення коштів з фонду заробітних плат, які передбачались у місцевих бюджетах на 2024 рік для підвищення І тарифного розряду ЄТС з 1 квітня 2024 року. 

Головна тема цьогорічної Академії — «Історичні основи та цінності розвитку Української освіти».

Під час тематичної дискусії Олег Паска наголосив: «Сьогодні наша ціль очевидна – це перемога. А які передумови такої перемоги? Це сильна армія і сильна освіта. Маю на увазі, розвиток освіти через формування цінностей на основі історичного досвіду».

 У час Михайла Левицького  йшлося про національне просвітництво, захист національної гідності галицьких українців, формування національної ідентичності, навчання вчителів. А які ціннісні орієнтири сучасної освіти: патріотизм, гідність, рівність, справедливість довіра. Ми бачимо спадковість і суголосність.

І ще цікавий факт. Михайло Левицький та Іван Могильницький спричинилися до заснування 386 українських шкіл. «Тепер про освіту дбає держава, але Українська держава виникла завдяки тому, що такі особи як кардинал Левицький і отець Могильницький будували освіти без держави.  Бо освіта є наріжним каменем держави», — підкреслив він.

 По тому до дискусії долучилась Ольга Деменко, директорка департаменту освіти Харківської міської ради. Вона щиро подякувала освітянам Львівщини та департаменту за солідарність та підтримку і навела кілька фактів, як Харків вчить своїх дітей попри війну і звіряче варварство росіян: 41 дитина загинула, 137 дітей поранено, 2023/2024 навчальний рік розпочали всі школи міста попри те, що 258 з них (усього у Харкові  424 школи) були пошкоджені або зруйновані; 3022 години повітряних тривог (126 днів) та 283 обстріли протягом навчального року; 4 млн онлайн уроків та 140 тис. офлайн; навчалось 53 тис. дітей, до того було 108 тис.; Львівщина прихистила майже 1000 харківських дітей; відкрили метро-школу, де тепер буде навчатись 3 тис. дітей;  у Харкові закінчили будівництво підземної школи (20 класів, на 1 тис. дітей) на глибині 6 м, ще будують три такі школи. 

Насамкінець Освітньої Академії відбулась панельна розмова «Ціннісно-компетентнісна освіта в Україні: від історії до перспектив», модератором якої виступила Парасковія Дворянин, голова комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради. 

Окремі тези дискусії: 

Оксана Клепуц , голова Ради директорів ЗЗСО, директорка Козівського ЗЗСО ім. Михайла Гаврика:  «Якщо ми в дитини не сформуємо здатності до уяви, чуття, дивування світом, якщо вона не відчує, що це для неї особисто важливе, що існує щось таке дотепер не бачене, не зроблене, і якщо вона не відчує особистий поклик до цього, то ми не будемо мати вільних і освічених дітей».

Павло Хобзей, директор КЗ ЛОР «ЛОІППО»: «Освіта (школа) — це одна з інституцій (поряд з культурою), яка плекає і оберігає цінності.  Найскладніше питання — це питання гідності. І це одне із завдань Нової української школи. Але нам не вдалося зробити так, щоб гідність, Богом дана кожній людині, була поцінована. Професор Ігор Козловський казав, що гідність, це коли цінності превалюють над потребами. Сподіваюсь, діти будуть мудрішими і зроблять так, що цінності будуть переважати». 

Мар`яна Марусинець, директорка департаменту науки і освіти Закарпатської ОДА «Рано чи пізно нам доведеться відповісти перед батьками і Україною за виховання, бо ми є тим синтезом цінностей, які діти всмоктують в себе».

Віктор Кімакович, директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА: «Там, де педагог творчий, там є великий успіх. По-друге, вчитель має вміти зацікавити учнів, які сьогодні не відриваються від гаджетів. Ну і третє, вчитель має бути сучасним». 

Іван Пикус, начальник відділу професійно-технічної освіти департаменту Львівської ОВА: «Хочеться, щоб викладач, освітянин, який бере на себе місію навчати, був прикладом у всьому, починаючи від щоденної поведінки і манери спілкування. Щоб він був тим, хто вміє зацікавити й мотивувати, щоб це була людина, яка дає знання і одночасно є другом».

Ірина Сислюк, начальник відділу освіти дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту Львівської ОВА: «Одного разу я потрапила на захід, організований до Дня вчителя, коли учні роздавали вчителям титули. Одній вчительці попався титул «Міс Справедливість», згодом в учительській самі вчитель визнати, що то був найвище визнання».

На звершення Олег Паска сердечно подякував освітянам за самовіддану працю, побажавши їм бути відкритими і чесними у професії, бо саме таких педагогів люблять учні і шанують колеги.

Додамо, що в межах Освітньої Академії організували виставкову презентацію «Інноваційно-проєктна діяльність в освіті», «Розвиток позашкілля — шлях до перемоги» та благодійну акцію «Професійна освіта для ЗСУ»: усі вторговані під час акції кошти підуть на підтримку ЗСУ.

Довідково:

Стратегічні пріоритети для освіти Львівщини у 2024/2025 навчальному році.

  • Формування національної ідентичності через ціннісно-компетентнісний підхід до організації освітнього процесу
  • Формування профільних ліцеїв
  • Співпраця із закладами вищої освіти щодо сприяння створення профілів у майбутніх ліцеях
  • Сприяння у написанні авторських інноваційних програм і підручників
  • Реформування шкільного харчування
  • Реформування психологічної служби
  • Розвиток інноваційно-проєктної діяльності
  • Розвиток творчих здібностей учнів через позашкільну освіту, участь у проєктах
  • Національно-патріотичне виховання. 

Читайте також: На Львівщині нагородили випускників, які набрали максимальні бали під час НМТ, та переможців Міжнародних учнівських олімпіад

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version