Сенатори закликали Байдена негайно передати Україні ATACMS

Байдена закликають передати Києву ракети ATACMS

Політики підкреслили, що подальша затримка тільки ще більше підірве інтереси національної безпеки США і продовжить цей конфлікт.

У США чотири сенатори-республіканці написали відкритого листа президенту Джо Байдену, в якому закликали негайно передати Україні ракети ATACMS.

«Ми звертаємося до Вас із наполегливим проханням негайно відправити на Україну армійські тактичні ракетні комплекси MGM-140 (ATACMS). Подальша затримка тільки ще більше підірве інтереси національної безпеки США і продовжить цей конфлікт», — йдеться в листі сенатора Роджера Вікера, Тома Коттона, Сюзани Коллінз і Ліндсі Грем.

Вони наголошують, що надання ATACMS дасть змогу Україні завдавати ударів по ключових російських об’єктах логістики та зв’язку, а також по місцях запуску крилатих ракет і безпілотників на території окупованої Росією України.

«Зокрема, слід негайно відправити варіант ATACMS з унітарною боєголовкою великої дальності. Нещодавній український удар по військово-морському порту Севастополя з використанням британської зброї великої дальності Storm Shadow продемонстрував бойову ефективність такої зброї», — йдеться в листі.

При цьому додається, що надання ракет Україні максимально підвищить вірогідність успіху її нинішнього контрнаступу і наступних операцій. ATACMS також може підвищити здатність України знищувати російські оборонні формування.

Нагадаємо, у ЗМІ з’явилася інформація про те, що США, буцімто, близькі до відправлення ракет ATACMS в Україну.

Раніше у Державному департаменті США визнали, що з приводу передачі Україні далекобійних ракет ATACMS ведуться перемовини. 

Джерело