Сенатор-республіканець пояснив, чому підтримка України вигідна США

Фото: скріншот Сенатор Мітт Ромні відповів критикам допомоги Україні

За всього лише лише п’ять відсотків від свого військового бюджету Штати мають шанс знищити російську армію з 1500 ядерними боєголовками, націленими на Америку.

Американський сенатор від Республіканської партії Мітт Ромні, який раніше був кандидатом у президенти, заявив, що США повинні продовжувати фінансувати військову допомогу Україні. Його слова у четвер, 14 листопада передає Telegraph.

Ромні зазначив, що, «знищення російської армії» при використанні всього лише п’яти відсотків оборонного бюджету США є «надзвичайно мудрою інвестицією».

Таким чином він відповів критикам всередині своєї партії, які стверджували, що Америка не може дозволити собі продовжувати фінансувати українську армію, заявивши: «Ідея того, що це занадто дорого, трохи смішна».

«Ми витрачаємо близько 850 мільярдів доларів на рік на оборону. Ми використовуємо близько п’яти відсотків цієї суми, щоб допомогти Україні. Боже мій, щоб захистити свободу і знищити російську армію – країну з 1500 ядерними боєголовками, націленими на нас. Можливість зробити це з п’ятьма відсотками вашого військового бюджету здається мені надзвичайно розумною інвестицією, а не чимось, що ми не можемо собі дозволити», — сказав він.

Ромні вважає, що Захід зробив «надзвичайні кроки, щоб об’єднатися і надати Україні необхідне озброєння». Однак, він застеріг від самозаспокоєння.

«Мене турбує те, що в моїй країні деякі люди кажуть: «Ок, ми зробили достатньо, давайте рухатися далі». На мою думку, це дуже нерозумно і дуже недалекоглядно, тому що, якщо Росія думає, що їй зійде з рук те, що вона зробила в Україні, Китай буде відчувати те ж саме щодо Тайваню. Інші авторитарні діячі скажуть: «Чому б нам не забрати населення та ресурси нашого сусіда?»», — заявив Ромні, додавши, що ліберальні демократії світу не можуть це схвалити.

Нагадаємо, на наступний рік Сенат США схвалив рекордний бюджет на оборону

У Сенаті США закликають виділити Києву $24 млрд

Джерело

Exit mobile version