Секрети японського довголіття, які варто запровадити у наше життя

За даними Міністерства охорони здоров'я, середня тривалість життя в Японії у 2023 році склала 87 років для жінок та 81 роки для чоловіків, інформує Ukr.Media.

Водночас середня тривалість життя у нас за офіційними даними в 2023 склала всього 68 років у чоловіків і 78 у жінок. Уловлюєте різницю? Як бачите, вона дуже помітна.

В чому причина? Погана їжа? Погане ставлення до свого здоров'я? Епідемія алкоголізму? Низький рівень медичної допомоги? Давайте розберемося.

Протягом останніх 20 років Японія вважається країною не лише з високою тривалістю життя, а й з більш тривалим здоровим життям. Тобто їхні старі люди не сидять у черзі в поліклініці, а займаються улюбленими справами. Тобто якість життя людей похилого віку в Японії на дуже високому рівні.

Що ж дозволяє японцям жити довше та здоровіше, ніж жителям інших країн? Секретом довголіття в Японії вважається поєднання здорового харчування, правильної державної політики, генетики, фізичних вправ та культурних факторів. А тепер — докладніше.

Золоте правило: їсти в міру і ніколи не переїдати

Японці їдять лише доти, доки не наситяться на 80%. Тобто після їди має залишатися легке почуття голоду. Це означає, що вони враховують, що мозку потрібно не менше 20 хвилин, щоб отримати від організму сигнал про те, що слід закінчити їжу і відчути ситість.

Якщо цього не зробити, людина з'їсть більше, ніж потрібно організму, і це збільшить навантаження на систему травлення. Японці взагалі є нацією, яка стежить за досягненнями науки, і деякі з них навіть використовують спеціальний годинник для нагадування про те, що потрібно перестати їсти.

Приймання їжі — особливий ритуал

Японський стиль харчування — невеликі порції та повільне вживання їжі. Страви подають у невеликих тарілках, їдять японці не поодинці, а в хорошій компанії, до того ж обов'язково в їдальні або іншому спеціально обладнаному приміщенні.

Вживати їжу на ходу або перемикаючи ТВ-канали, працюючи за комп'ютером або телефоном, у японців не прийнято. Для їжі використовуються бамбукові палички, що значно уповільнює процес вживання їжі та дозволяє краще контролювати кількість з'їденої їжі.

Їжа дарує здоров'я та енергію

Японська дієта пісна та збалансована. Її основа — свіжі сезонні овочі та фрукти (більшість з них вживається у сирому вигляді), морські водорості, риба, багата на жири та інші морепродукти, тофу, соя, цілозернові продукти. За якістю продукту слідкує міністерство охорони здоров'я.

У японських продуктах гранично мало насичених жирів і цукрів, багато вітамінів і мінералів, достатньо білка і клітковини. Такий стиль харчування значно зменшує ризик розвитку багатьох проблем та недуг, включаючи причину смерті № 1 у всьому світі — серцево-судинні проблеми.

А ще японці вживають багато ферментованих продуктів, що допомагає шлунково-кишковому тракту краще перетравлювати їжу. У японській кухні мало калорій та насичених жирів, що відіграє велику роль у зниженні частоти серцево-судинних недуг.

Прямим наслідком японської дієти є вражаюче низький рівень ожиріння у Японії. Багато страв японці готують на пару або тушкують. Це зберігає поживну цінність продуктів і дозволяє організму їх легко перетравлювати. Нещодавно вчені виявили у мікробіомі кишечнику японців чіткі ознаки доброго здоров'я та довголіття.

Також були досліджені деякі генетичні переваги японців, зокрема ген ДНК 5178 і генотип ND2-237Met, досить поширені в Японії. Цей набір генів допомагає блокувати розвиток таких вікових недуг, як інсульти, інсулінорезистентність та серцеві напади.

Традиція чаювання

Японці люблять пити зелений чай — це важлива частина їхньої культури. Для заварювання використовується спеціально вирощене і оброблене чайне листя, яке дуже насичене антиоксидантами. Ці речовини омолоджують організм, оздоровлюють імунну систему, покращують травлення, підвищують рівень енергетики та регулюють усі життєво важливі функції. Японці вважають, що зелений чай зберігає мембранні клітини та уповільнює їхнє старіння.

Підтримка активності та пошук радості життя

Японці не люблять малорухливий спосіб життя. Вони багато рухаються, займаються гімнастикою і розтяжкою, часто сидять навпочіпки, причому навіть у похилому віці (це вважається дуже корисним для кишечника і зміцнення м'язів тазового дна).

Багато японців ходять на роботу або навчання пішки або на велосипедах.

Традиційна поза для спілкування на колінах «сейдза» включає відпочинок на гомілках з витягуванням ступнів і підкладанням їх під сідниці. Це відмінно сприяє гнучкості суглобів і еластичності м'язів ніг і попереку.

Японці живуть із «Ікігай». Це філософія, яка проповідує пошуки радості та мети в житті, а не безглузде існування. Це важливо для японців, тому що дозволяє радіти багатьом аспектам життя, таким як сім'я, допомога іншим, цікаве спілкування та створення різних гарних речей.

Все це дозволяє японцям жити довшим і здоровішим життям. Якщо хочете наслідувати їхній приклад, запозичте у них кілька корисних звичок. Це не тільки урізноманітнює ваше життя, але й зробить його довшим і щасливішим.

Усім міцного здоров'я!

Джерело

Exit mobile version