Багаті покупці з Росії залишають ринок після повномасштабного вторгнення РФ в Україну у 2022 році.
Продажі суперяхт торік різко впали. На попит вплинули довгі черги, стрімке зростання цін, а також санкції проти російських олігархів. Про це пише CNBC. Так, продажі нових суперяхт (яхт довжиною понад 100 футів) у 2023 році впали на 17%. Було продано 203 нових суперяхти, в порівнянні з 245 у 2022 році та з рекордними 313 у 2021 році. Зараз покупець, який робить замовлення на нову яхту довжиною понад 200 футів, стикається з очікуванням у 3-4 роки через відставання у виконанні замовлень, спричинене пандемією. Ціни також стрімко зростають через збільшення витрат на робочу силу та матеріали. При цьому продажі яхт довжиною понад 200 метрів, або приблизно 650 футів, впали на 40%. Основною причиною падіння продажів великих суперяхт є те, що багаті покупці з Росії залишають ринок після повномасштабного вторгнення РФ в Україну у 2022 році. Росіяни були схильні замовляти дуже екстравагантні і дуже великі яхти. Американці частково заповнюють цю прогалину — на їхню частку припадає майже чверть усіх продажів суперяхт минулого року.
Нагадаємо, раніше російський олігарх Сулейман Керімов через підставних осіб намагається повернути свою 106-метрову яхту Amadea, яка зараз перебуває під санкціями США.
Журналісти полічили кількість яхт, які має очільник Кремля Володимир Путін. Зокрема, в нього «виявилися» два нові судна, одне з яких ремонтує фірма, що виконує й замовлення країн НАТО.
Залиште відповідь