Урядова команда CERT-UA, яка діє у складі Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України підготувала аналітичний звіт, де досліджує загрози з боку ворожих хакерських угруповань.
У своєму звіті вони відзначили, що у другому півріччі 2023 року ворожі кіберугруповання різко наростили використання такого інструменту, як розсилання шкідливого програмного забезпечення через електронну пошту.
Серед тенденцій активності російських хакерів в Україні — підвищений інтерес до українського телекомунікаційного сектору та атаки з метою отримання доступу, контролю та зняття розвідувальної інформації зі спеціалізованих систем ситуаційної обізнаності українських військових Також зростає активність фінансово мотивованих хакерських груп, які спрямовані проти українського бізнесу та організацій, що пов’язані з викраденням коштів.
«В цілому у 2023 кількість зареєстрованих кіберінцидентів була більша, ніж у 2022. Але треба зазначити позитивну тенденцію — кількість кібератак, які мали критичні наслідки, вдалося суттєво зменшити. Все це стало можливим завдяки покращенню злагодження в діяльності основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки України та налагодженню каналів комунікацій з потенційними цілями хакерів, що дозволило швидко реагувати на виклики та попереджати реалізації зловмисних задумів противника», – зазначила у звіті керівниця Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Євгенія Волівник.
Детальніше про основні цілі, інструменти та ключові інсайти ворожих хакерських атак читайте в аналітичному звіті «російські кібероперації» H2’2023: UA
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь