У довгостроковій перспективі, згідно з прогнозами, нафта може стати ще дешевшою через зниження попиту та зростання популярності відновлюваних джерел енергії.
Згідно з проектом трирічного бюджету, з яким ознайомилося Bloomberg, ключове джерело коштів для Кремля скоротиться на 14% з 2024 по 2027 рік, що матиме наслідки для війни в Україні та ескалації військових витрат Москви.
Уряд РФ очікує, що нафтогазова галузь внесе в державний бюджет 10,94 трильйона рублів ($118 мільярдів) податків у 2024 році, що на 3,3% менше прогнозу на рік. Окрім цього, доходи знижуватимуться у наступні два роки і досягнуть 9,77 трильйона рублів у 2027 році.
Доходи від продажу нафти дозволили Кремлю вести повномасштабну війну проти України вже третій рік, попри те, що Захід надав Україні мільярди доларів військової допомоги та запровадив кілька раундів санкцій, спрямованих на обмеження доходів Росії від експорту енергоносіїв.
Росія змогла обійти ці обмеження, створивши тіньовий флот танкерів для доставки нафти і зрідженого природного газу новим клієнтам в Азії.
Тоді як нинішні прогнози стосовно зниження доходів відображають ослаблення світових енергетичних ринків. Середня експортна ціна російської нафти, за даними документів, може впасти нижче $70 за барель з наступного року.
Середні контрактні ціни на російський газ також очікується, що знижуватимуться до 2027 року.
У довгостроковій перспективі, згідно з прогнозами, нафта може стати ще дешевшою через зниження попиту та зростання популярності відновлюваних джерел енергії.
Як повідомлялося, світові ціни на нафту помітно знижуються на занепокоєнні учасників ринку щодо перспектив попиту на «чорне золото».
Росія може покинути список країн лідерів з видобутку нафти
Залиште відповідь