Рибалки зловили гігантську рибу, але вчених вразив не тільки розмір

Рибалка з Камбоджі помітив в річці Меконг гігантську рибу — ската. Зловити її допомогла команда вчених-рибалок, інформує Ukr.Media.

Вони прибули на місце через кілька годин після телефонного дзвінка стурбованого рибалки. І були просто вражені тим, що побачили у воді.

"Я думаю, що вся наша команда була приголомшена", — сказав головний дослідник.

За словами вчених, це найбільша прісноводна риба в історії. Вона досягала майже чотирьох метрів в довжину і важила майже 300 кілограмів. Пізніше рибу випустили на волю.

Цей скат встановив світовий рекорд. Попередній належав сому, виловленому в 2005 році в тій же річці, але в Таїланді, вагою 293 кілограми.

Вчені розповіли, що це вражаюча подія світового масштабу, яка має і більш глибоке значення, оскільки багатьом видам гігантських прісноводних риб загрожує вимирання. Так, інший претендент на звання найбільшої риби, китайська риба-весло, була офіційно оголошена вимерлою в 2020 році.

Виявлення та документування цього ската "є чудовим і рідкісним позитивним знаком надії, тим більше що це сталося в Меконгу, річці, яка в цей час стикається з багатьма проблемами".

На рибу встановили акустичну мітку, яка дозволить команді відстежувати її переміщення протягом наступного року. Технологія, що включає 36 прослуховуючих пристроїв, встановлених уздовж річок Меконг і 3S, дозволить біологам більше дізнатися про поведінку цієї невловимої істоти.

До речі, це особина жіночої статі. І її ласкаво назвали "Борами", що означає "Повний місяць". Назва була обрана тому, що кругла форма риби нагадує місяць, який був на небі в той день, коли її зловили.

А сам рибалка отримав компенсацію в розмірі 600 доларів за звільнення риби.

Джерело