РФ збільшила кількість бомбардувальників біля Фінляндії і Норвегії — ЗМІ

Фото: Википедия Ту-22М3, що є на цій російській авіабазі, може нести ядерну зброю

Значна кількість бомбардувальників на російській авіабазі Оленья з’явилася у жовтні минулого року.

Росія з початку війни проти України перекинула до кордону з Норвегією та Фінляндією максимальну  кількість стратегічних бомбардувальників, які здатні нести ядерну зброю. Про це повідомляє норвезька газета The Barents Observer.

Бомбардувальники базуються на авіабазі Оленья в Мурманській області. Зокрема, на супутниковому знімку за 7 травня на аеродромі можна побачити по два Ту-160 та Ту-22, 14 одиниць Ту-95, три транспортні Ан-22 (або Ан-12), літак-заправник Іл-78, а також три вертольоти.

З цієї бази останнім часом російська стратегічна авіація злітає для ударів крилатими ракетами по Україні.

Завдання покинутих бомбардувальників цим не вичерпуються, вважає видання. НАТО підняло в повітря два винищувачі F-35, щоб зустріти групу з семи російських літаків, включаючи два Ту-160, що летіли в міжнародному повітряному просторі на північ від норвезького регіону Фіннмарк.

Значна кількість бомбардувальників на базі з’явилася у жовтні минулого року. Тоді норвезькі аналітики пов’язували це перекидання з навчаннями ядерних стратегічних сил Грім та погрозами керівництва РФ ядерною зброєю Заходу.

Нагаждаємо, Фінляндія та Швеція перевели військово-морські сили в стан підвищеної готовності через кораблі РФ, що були помічені поблизу.

Фінляндія починає зводити паркан на кордоні з Росією

Джерело