Рада заборонила російську музику в медіа та у громадських місцях

Депутати Верховної Ради 19 червня підтримали законопроєкти, які суттєво обмежують обіг музики і книжок з росії в Україні.

Про це йдеться у законопроєктах 7273-д та 7459.

Так, перший документ передбачає заборону публічного виконання музики виконавця, який після 1991 року був громадянином держави-агресора, тобто росії. Винятками можуть бути колишні громадяни росії, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають російського громадянства.

А ще депутати вирішили передбачити ще один виняток, створивши перелік російських співаків, які засуджують агресію проти України. Включення і виключення людей із цього переліку відбуватиметься за погодженням зі Службою безпеки.

Крім того, законопроєкт передбачає 40-відсоткову квоту для пісень українською мовою на радіо, а також квоту у 75% для передач українською мовою.

Другий законопроєкт забороняє ввезення та розповсюдження в Україну видавничої продукції з росії, Білорусі та окупованих територій України (крім продукції, яку виготовили до початку окупації).

Також в Україні забороняють книжкові виданя, які містять твори, автори яких є або були у будь-який період після 1991 року громадянами росії. Винятками є лише колишні російські громадяни, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають громадянства рф. Також є певні винятки для продукції, яку не ввозять з метою розповсюдження.