Чорноморська зернова ініціатива діяла майже рік і сприяла постачанню мільйонів тонн агропродукції на світові ринки.
Світові ціни на пшеницю суттєвозросли, після того як Росія заявила про припинення дії зернової угоди. Про це повідомляє The Telegraph у понеділок, 17 липня.
Ціни на пшеницю на Чиказькій сировинній біржі сьогодні зросли одразу на 6,7% – до 6,89 долара за бушель (понад 35 л – ред.).
Зазначається, що Росія та Україна є двома провідними виробниками сільськогосподарської продукції у світі та основними гравцями на ринках пшениці, ячменю, кукурудзи, ріпаку, ріпакової олії, насіння соняшнику та соняшникової олії. Росія також домінує на ринку добрив.
Як відомо, сьогодні у Росії заявили про припинення дії зернової угоди через невиконання умов. Зокрема, Москва хоче відновлення доступу до SWIFT для одного з банків, домагається поновлення постачань сільськогосподарської техніки та запчастин на світові ринки, а також зняття обмежень на страхування та перестрахування.
Чорноморську зернову ініціативу уклали в Стамбулі 22 липня 2022 року за участю ООН, України, Туреччини та Росії. Її суть – у створенні коридору для вивезення мільйонів тонн зерна з трьох українських портів в умовах війни Росії проти України. Ініціативу було укладено на 120 днів, її продовжували двічі. Росія неодноразово погрожувала припинити дію зернової угоди і всіляко затримувала рух кораблів.
Залиште відповідь