«Провідний знавець Росії» в Німеччині одержав з РФ 600 тисяч євро — ЗМІ

Фото: The Insider Володимир Путін і Губерт Зайпель читають разом книжку останнього

Журналіст Губерт Зайпель заявив, що попри те, що гроші він отримав з Росії, це «не впливало» на його матеріали про РФ.

Німецькі журналісти знайшли докази фінансування з Росії прихильного до Кремля журналіста ARD Губерта Зайпеля. Він вважається одним з провідних «знавців Росії» в Німеччині. Про це йдеться в спільному розслідуванні німецьких видань Spiegel і ZDF.

Губерт Зайпель у ток-шоу позиціонував себе одним з найкращих знавців путінської Росії та західним журналістом з чи не найбільшим доступом до голови Кремля.

У 2009 році Зайпель випустив документальний фільм про «Газпром», тоді відбулася його перша зустріч з Путіним. Журналіст заявив, що ночував у резиденції очільника Кремля і ввечері грав з ним у більярд.

За його власними словами, відтоді він зустрічався з президентом Росії Владіміром Путіним близько сотні разів, у тому числі супроводжував його на полюванні у Сибіру, знімав кадри гри у хокей, тренувань з дзюдо та у басейні та написав дві книги про Росію і Путіна.

У листопаді 2014 року Зайпель випустив в ефір у прайм-тайм півгодинне інтерв’ю з Путіним.

За кілька тижнів перед 24 лютого 2022 року Зайпель стверджував, що НАТО «оточує Путіна», та висловлював впевненість, що той не буде розв’язувати війну.

У розпорядженні журналістів опинився дані, відомі як Cyprus Confidential. Серед цих документів знайшлися докази, що Зайпель щонайменше з 2018 року отримував щедре фінансування з Росії для написання книги, що вийшла у 2021 році Влада Путіна. Чому Європі необхідна Росія.

Зайпель мав отримати 600 тисяч євро трьома траншами протягом 2018-2020 років, проте у підсумку гроші виплатили двома переказами – у квітні 2018 та решту 400 тисяч – у квітні 2019 року.

Аналогічний спонсорський контракт був і в 2013 році – під книгу-біографію Путіна. Обидві були видані авторитетним німецьким видавництвом.

Гроші виплатили через зареєстровану на Віргінських островах компанію De Vere Worldwide Corporation, реальним власником якої вважають російського олігарха Алєксєя Мордашова. Перед переказами коштів Зайпелю на рахунки цієї компанії зайшли гроші з інших фірм з орбіти Мордашова.

Зайпель наполягає, що гроші з РФ буцімто не мали впливу на те, як він розповідав про Росію на ARD та його книги. 

Як ми вже писали раніше, російський  журналіст і публіцист Армен Гаспарян отримав першу в Україні підозру у публічних закликах до геноциду українського народу. Підозру йому було оголошено заочно в квітні 2022 року. 

Канада запровадила санкції проти російських пропагандистів

Джерело