Проти участі РФ в Олімпіаді виступили 34 країни

Фото: Getty Images Десятки країн проти участі російських спортсменів в Олімпіаді

МОК не має причин скасовувати рішення щодо заборони участі російських та білоруських спортсменів в Олімпіаді.

Сполучені Штати разом із 33 іншими країнами, включаючи Канаду та більшу частину Європи, підтримують заборону російським та білоруським спортсменам на участь у міжнародних змаганнях. Спільну заяву у понеділок, 20 лютого, опублікував уряд Великої Британії.   Країни попросили Міжнародний олімпійський комітет (МОК) скасувати прийняте минулого місяця рішення створити для російських та білоруських спортсменів можливість брати участь у майбутніх Іграх як «нейтральні спортсмени».

«Ситуація в Україні продовжує погіршуватися з того часу, як минулого року МОК заборонив участь російських і білоруських спортсменів — після того, як їхні країни порушили олімпійське перемир’я, — і МОК не має причин скасовувати це рішення», — йдеться у заяві уряду Великої Британії.

«Є серйозні побоювання з приводу того, наскільки реально для російських та білоруських спортсменів змагатися на нейтральній основі з огляду на те, що вони безпосередньо фінансуються та підтримуються їхніми державами. Поки робоча модель «нейтралітету» не буде докладно викладена, російські та білоруські спортсмени не повинні бути допущені до змагань. Росія та Білорусь можуть прокласти шлях до повного повернення своїх спортсменів у міжнародне спортивне співтовариство, припинивши розпочату війну», — йдеться у повідомленні.

Заяву підписали міністри спорту та культури США, Канади, Великої Британії, Австрії, Бельгії, Хорватії, Кіпру, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Ісландії, Ірландії, Італії, Японії, Південної Кореї, Латвії, Ліхтенштейну, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Іспанії та Швеції.

Раніше Генасамблея НОК України підтримала бойкот Олімпіади-2024 у разі допуску росіян.   У свою чергу, президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах продовжує підтримувати країну-агресора. Більше того, у МОК можуть покарати українських спортсменів, якщо вони відмовляться виходити на старти з росіянами та білорусами.

Джерело