Прості правила для бадьорого ранку

Багатьом важко прокидатися вранці. Найчастіше весь день може бути зіпсований невдалим пробудженням, інформує Ukr.Media.

Правило 1

Засинайте правильно. Це означає — ніякої важкої вечері, добре провітрене перед сном приміщення, тепле молоко або чашка свіжозавареного, але неміцного чаю з медом, розслаблююча тепла ванна. Але це ще не все. Найголовніше — розвантажити свій мозок. Постарайтеся не підходити ввечері до комп'ютера, не дивитися трилерів і важких драм. Ваше завдання — заспокоїти психіку. Дуже допомагають прийоми релаксації або аутотренінгу, прийоми самогіпнозу. Відкиньте всі погані спогади минулого дня, поміркуйте про те, як вранці ви встанете бадьорими. Скажіть собі: "я засинаю здоровим і встану бадьорим і веселим". Подумки погладьте себе по голові і засніть з посмішкою.

Правило 2

Прокидайтеся із задоволенням і не стрибайте з ліжка. Дайте собі можливість повалятися. Подумайте про щось приємне: про освіжаючий душ з приємним ароматичним гелем, про смачний сніданок, який, до речі, можна продумати напередодні.

Правило 3

Дотримуйтесь режиму. Привчіть себе прокидатися і лягати спати в один і той же час. При цьому не рекомендується спати довше восьми годин. Інакше сон починає як би розмазуватися, і повноцінного відпочинку не виходить. Обов'язково після пробудження включите скрізь яскраве світло. Зараз продаються спеціальні яскраві підбадьорливі лампи. Є навіть такий метод лікування депресій — світлотерапія. Що стосується різкого підйому, то стежте за самопочуттям. Молодь і люди середнього віку можуть дозволити собі і зіскочити з ліжка, відразу зробивши легку зарядку. А ось літнім людям різкий підйом не рекомендується. Це загрожує ортостатичною гіпертонією: коли тиск може підскочити через різку зміну положення тіла. Найкраще після пробудження трохи поніжитися і зробити зарядку — потягування і розтягування — лежачи.

Правило 4

Не нехтуйте найпростішими фізичними вправами. Навіть 10-хвилинна розминка не тільки тонізує наш організм, але і насичує кров киснем, змушує її швидше рухатися. А це означає, що і мозок буде краще забезпечений киснем і корисними речовинами, ви весь день будете бадьоріше і станете краще міркувати.

Правило 5

Водні процедури. Налийте ванну однією холодною водою і на видиху зі звуком ха опустіться в неї. Буквально п'ять секунд допоможуть стимулювати імунітет, активізувати всі органи, наповнять вас бадьорістю. До того ж холод допомагає прибрати будь-які хворобливі відчуття з суглобів. Для тих, хто хотів би уникнути екстриму, незамінним буде контрастний душ.

Якщо ж вам важко прокидатися, спробуйте скористатися спеціальною десятихвилинною методикою, по якій ваш підйом стане значно легше.

Перша хвилина: відкрийте очі. Радійте дню що наступив. Подумайте про близьких людей, про те, яким хочете бачити цей день!

Друга хвилина: поміркуйте хоча б одну хвилинку про майбутні сьогодні справи, чим ви будите займатися. Знайдіть у всьому позитивні сторони.

Третя хвилина: потягуйтеся. Потягування просто необхідні вашому організму. Таким чином йому легше прокинутися від сну. Позіхання допоможе наситити організм киснем.

Четверта хвилина: Потренуйте дихання, напитайте організм киснем! Зробіть кілька глибоких вдихів і видихів.

П'ята хвилина: Зробіть собі легкий масаж голови! Помасажуйте потиличні горби, бровні дуги, мочки вух — це забезпечить приплив крові до голови після сну.

Шоста хвилина: легка зарядка, не встаючи з ліжка. Стисніть і розтисніть кулак, обертальні рухи в ліктьових згинах, кистях, плечах. Також розімніть суглоби ніг: коліна (за допомогою вправи велосипед), пальці, стегна.

Сьома хвилина: розітріть долоні одну об іншу. Потім долонями розітріть тіло зверху вниз — це забезпечить гарний кровообіг.

Восьма хвилина: піднімайтеся. Вставати потрібно не поспішаючи. Спочатку посидьте в ліжку, потім спустіть вниз ноги, а вже потім вставайте. Різка зміна положення — це стрес для вашого організму.

Дев'ята хвилина: Ранковий заряд власною енергією. Підійдіть до дзеркала і посміхніться собі, розгляньте себе з любов'ю. Це стимулює вироблення серотоніну-гормону радості.

Десята хвилина: можна випити склянку води. Таким чином з'їдений сніданок буде падати не в сонний шлунок. Вода допоможе йому почати свою роботу.

Джерело