Фото: ridl.io Роспропаганда знайшла нові методи розповсюдження фейків
Телесюжети російських держканалів публікують у Telegram, що слабомодерується, а звідти, без вказівок на прив’язку до росЗМІ, ці відео завантажувалися і репостилися на інших платформах.
Російська пропаганда знайшла спосіб поширення своєї дезінформації про війну в Україні в обхід санкцій. Про це повідомляють у своїй доповіді дослідники з американської розвідувальної фірми Nisos, яка відстежує дезінформацію та інші кіберзагрози, повідомляє АР.
Тепер пропагандисти використовують цифрові хитрощі, завдяки яким пропагандистські відео можуть обходити обмеження, що накладаються урядами різних країн та технологічними компаніями.
Зазначається, що акаунти, пов’язані з підконтрольними державі російськими ЗМІ, використовували новий метод для поширення десятків відео 18 різними мовами, не залишаючи жодних вказівок на джерело.
Ці відео просувають кремлівську пропаганду, згідно з якою в жертвах серед цивільного населення винна Україна, а мешканці областей, які намагалася анексувати РФ, вітали своїх окупантів.
Так, англомовні версії російських пропагандистських відео розповсюджуються в Твіттері і на менш відомих платформах, популярних серед американських консерваторів, включаючи Gab та Truth Social, створені колишнім президентом США Дональдом Трампом, що дає Росії прямий канал зв’язку з мільйонами людей.
Нові методи, розкриті аналітиками Nisos, включають завантаження пропагандистських відео в Telegram — платформу, що слабо модерується, популярну в Східній Європі, яку також використовують чимало консерваторів у США.
У деяких випадках з відеороликів видалялися водяні знаки, що вказують на те, що ці відео належать RT, щоб замаскувати їхнє джерело.
Після публікації в Telegram ці відео завантажувалися і репостилися на інших платформах, включаючи Twitter, без будь-яких позначок або інших вказівок на те, що їх зробили російські державні ЗМІ.
За оцінками дослідників Nisos, сотні облікових записів, які пізніше розміщували або репостили ці відео, були пов’язані з російськими військовими, посольствами або державними ЗМІ.
«Геніальність цього підходу полягає в тому, що відео можна скачати прямо з Telegram, і це стирає слід, яким намагаються йти дослідники», — пояснила старший аналітик Nisos Патрісія Бейлі.
Свідченням амбіцій Кремля та широкого охоплення його дезінформаційних операцій є те, що відеоролики були також випущені іспанською, італійською, німецькою та більш ніж десятком інших мов.
Раніше МЗС України закликало світ закрити російські держЗМІ. У МЗС не радили намагатися перекричати російську пропаганду, а просто закрити.
Зеленський закликав Євросоюз вигнати всіх російських пропагандистів
Залиште відповідь