Про що говорить зайве волосся на різних частинах тіла жінки

Поява ж його на інших частинах тіла може свідчити про деякі захворювання, спадковості. Надмірне зростання термінального (темного, жорсткого) волосся у жінок за чоловічим типом має чітке визначення — гірсутизм, інформує Ukr.Media.

Небажане волосся на тілі жінки

У всіх жінок на тілі росте волосся, але воно зазвичай світле, тонке, м'яке, а при гірсутизмі небажане волосся жорстке і може рости в нехарактерних для нього місцях у жінок — над верхньою губою, на підборідді, грудях, животі, спині. У цих зонах воно зазвичай спостерігаються у чоловіків.

Якщо у вас росте волосся в тих місцях, де його не повинно бути, то найчастіше це пов'язують з гормональним дисбалансом. До цього призводить надлишок в організмі чоловічих гормонів. Найпоширеніший з них — тестостерон. Іноді це пов'язано з пременопаузою і проходженням менопаузи, коли рівень гормонів підвищується.

Серед інших причин, що призводять до надмірного росту небажаного волосся на тілі жінки, слід зазначити такі:

  • генетична схильність;
  • прийом деяких видів ліків;
  • вроджена гіперплазія надниркових залоз;
  • зайва вага;
  • синдром полікістозних яєчників.

Якщо вас турбує це темне жорстке волосся на тілі з естетичних причин або ви відчуваєте себе менш впевнено, то перш ніж починати з ним боротьбу, слід звернутися до ендокринолога для встановлення причини. І лише після цього подумайте, який спосіб вибрати для позбавлення від зайвого волосся. Це може бути гоління або депіляція за допомогою воску, використання спеціальних кремів для видалення волосся або електроліз.

Головне — не панікуйте, а починайте планомірно діяти, якщо це волосся вам заважає. Багато жінок приймають себе з будь-якими недоліками і не дозволяють якомусь волоссю псувати собі настрій. Ви з їх числа?

Джерело