Про ці Новорічні традиції всі забули, а даремно, вони залучають щастя і багатство

Традиції, які наші предки неухильно дотримувалися перед Новим роком. Ці звичаї актуальні і зараз — для тих, хто хоче щастя у 2023, інформує Ukr.Media.

Новий рік — особливе свято, і кожен з нас потай, а може, і абсолютно відкрито, вірить в його чари! Справа тут, звичайно, не в тому, що ніч на 1 січня наділена якоюсь особливою магією. У даному разі визначальним фактором, здатним творити чудеса, є сила думки. Те, у що безумовно вірить одна людина, вже можливо. Те, у що вірять мільйони людей по всій планеті, і є наша реальність! Тому, почувши про новорічні традиції та обряди, не поспішайте зловтішатися… хто знає, можливо, цього разу вони принесуть щастя саме вам.

Наші предки дотримувалися десятків святкових вірувань. Сьогодні ми згадаємо про деякі з них, що злегка призабуті, але вельми ефективні.

Традиція пекти хліб до новорічного столу

Ситне блюдо — найкращий символ ситого року. Тому без спеченого господинею в будинку хліба не обходився жоден новорічний стіл.

Хліб, спечений власноруч, був тим частуванням, без якого не обходився жоден святковий стіл. Смаки і переваги у людей різнилися в усі часи. Але святковий пиріг, приготований господинею в будинку у новорічну ніч, був правилом, яке не наважувалися порушувати!

Раніше люди вірили, що ситне блюдо — найкращий символ ситого року. Головне: не взяти ненароком в якості начинки символ прийдешнього року!

Звичай розкидати монетки по дому

Монетки наші предки розсипали по кутах, щоб в будинку водилися гроші і удача і життя було щасливим.

В народі існувала кумедна традиція: в новорічну ніч потрібно було розкидати по будинку пшеницю. Згодом злак замінили на монетки. Особливою увагою обдаровували кути житла. При цьому суворо заборонялося піднімати або вимітати те, що було кинуто. В іншому разі можна було вимести і всю удачу заодно!

Традиція спалювати мітлу перед Новим роком

Мітли за 12 місяців ставали зосередженням бруду, тому перед Новим роком їх спалювали, замінюючи на чисті.

Ще одна традиція пов'язана з мітлою — предметом, якому надавалося сакральне значення! Вважалося, що вона допомагає позбавлятися від бруду всіх видів, того, що видно неозброєним оком, і невидимого. Як наслідок, будь-яка мітла збирала на собі павутину і пил. Іншими словами, ставала зосередженням бруду. Саме тому мітли спалювали напередодні Нового року, замінюючи на нові. У наші дні, коли в багатьох будинках і віника не знайдеться, хтось може вирішити, що пора викидати пилосос, але не поспішайте з цим. Краще візьміть пару сухих гілок, символічно підмітіть ними будинок, а потім спаліть без докорів сумління.

Як би там не було, головною традицією Нового року залишається гарний настрій! Пробачте своїм кривдникам і помиріться з тими, за ким сумуєте, і тоді життя стане краще, як за помахом чарівної палички.

Джерело