Прийоми по накопиченню грошей, навіть якщо їх недостатньо

Накопичити грошей багатьом складно, особливо якщо зарплата дуже скромна. Ми розповімо вам про лазівки, які зроблять успішними навіть людей з невеликим доходом, інформує gazetapo.lviv.ua.

Перше, на що варто звернути увагу, — це даремні витрати, які спустошують кишені. Практично кожна людина витрачає гроші на щось таке, що не має абсолютно ніякої необхідності.

Наведіть порядок у щомісячних витратах

Спробуйте зрозуміти, куди йде найбільше грошей кожен місяць. Необхідно порахувати, який у вас є «запас міцності» — скільки ви можете вільно витрачати, скільки можете відкладати.

Експерти радять формувати витрати так, щоб кожен місяць щось обов'язково залишалося. Це називається подушкою безпеки. Періодично у нас трапляються такі витрати, які ми не можемо передбачити: зламалася машина, втратили телефон, захворіли. Все це необхідно враховувати заздалегідь.

Краще зрозуміти свої витрати допоможе спеціальний додаток, в який можна заносити витрати. Після місяця використання ви зможете наочно побачити те, на що йдуть ваші гроші.

Оцінюйте кожну витрату більш глобально

Наприклад, ви витрачаєте на каву 30 гривень кожен робочий день. Можна подумати, що це мало, але ви сильно помиляєтеся. Тут допоможуть прості математичні обчислення. У тижні 5 робочих днів. У місяці їх 20-22, але візьмемо мінімум 20 днів для простоти підрахунків. 20 множимо на 11 місяців, тому що 1 місяць у році за правилами йде на відпустку. Отримуємо 220 днів. Припустимо, ми купуємо каву не кожен день. Зупинимося на 200 днях. 200 множимо на 30 гривень і отримуємо 6000 гривень.

6 000 гривень — це непоганий новий телефон, величезна гора одягу (якщо не купувати дорогі бренди). Ці гроші можна витратити на щось більш приємне, ніж кава. Якщо ви кавоман, то придумайте заміну подешевше. Можливо, буде краще купити каву в зернах і готувати її вдома самостійно.

Подібний метод дозволяє навіть позбавлятися від шкідливих звичок типу куріння. Можна підрахувати, скільки грошей ви витрачаєте на щоденні слабкості.

Мотивуйте себе

Спробуйте натиснути на себе психологічно. Наприклад, можна подумати, що станеться, якщо ви втратите роботу. Експерти стверджують, що в умовах глобальної економічної кризи люди часто стають більш економними, бо передчувають появу фінансових проблем.

Наша психіка є для нас найкращим другом і мотиватором. Налякайте себе тим, що ви можете втратити роботу. Якщо ви досить емоційні та вразливі, це змусить вас збирати більше грошей і розумніше ставитися до витрат.

Відкладайте гроші

Перша трудність, з якою ми стикаємося в цьому випадку, — мотивація. Якщо ви можете відкладати тільки 20 гривень в день — це теж гроші. Помножте 20 гривень на 365 днів і отримаєте 7 300 гривень. Сума цілком гідна, так що результат вас порадує.

Друга складність — постійні спокуси. То і справа хочеться витратити накопичені кошти на нові джинси, телефон, смачно поїсти. Тут можна скористатися послугою автоматичного перерахування грошей на рахунок, з якого їх не можна зняти раніше визначеного терміну.

Зробіть економію більш веселою

Економію можна перетворити на захоплюючу гру. Можна посперечатися з другом чи колегою, хто довше протримається, намагаючись накопичити потрібну суму. Коли ми кидаємо виклик собі, то можемо легко піти від відповідальності, але коли ми намагаємося когось перевершити, все виходить краще.

Багато людей худне разом, набирають м'язову масу, намагаються досягти успіху у чомусь. Елемент гри і змагальний початок — це завжди добре. Так буде веселіше, цікавіше. Головне, щоб у людини, з якою ви укладаєте парі, були такі ж або схожі доходи.

Поставте мету

Будь-яка економія повинна мати якусь мету, інакше вона не буде настільки ефективною. Якщо у вас недостатньо грошей, просто потрібно захотіти чогось дуже сильно. Наприклад, вам потрібно схуднути або повернути втрачену форму. Спортзал коштує грошей, тому доведеться почати відкладати для того, щоб дозволити собі нормальний сучасний зал.

Коли ви зрозумієте, чого хочете, економити стане простіше, тому що з'явиться мета. Не бійтеся ставити навіть якісь амбітні цілі типу покупки машини або квартири. Для багатьох найжахливіше — це почати збирати. Просто почніть це робити, а решта вийде само собою.

Недарма американці кажуть, що час — це гроші. Навчіться економити свій час за допомогою семи простих способів, щоб у вас було більше можливостей спрямувати свої сили в потрібне русло, більше заробляти і менше зволікати.

Джерело

Exit mobile version