Представники Київської асоціації військових аташе вшанували річницю боротьби за ДАП

Сьогодні, 26 травня, Україна вшановує восьму річницю битви за Донецький аеропорт, яка розпочалася 2014 року.

Цього дня у Києві в Центральному будинку офіцерів ЗС України відбувся брифінг для представників апаратів аташе з питань оборони при посольствах іноземних країн, акредитованих в Україні.

«Вісім років тому, 2014 року, розпочалася боротьба за Донецький аеропорт. 242 дні українські воїни протистояли навалі російсько-окупаційних військ. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а захисники термінала за свою сталеву витримку отримали почесне звання «кіборги», – сказав у вступному слові до брифінгу заступник начальника ГШ ЗС України бригадний генерал Володимир Коваль.

Нагадаємо, запекле протистояння українських воїнів з російськими агресорами в Донецькому аеропорту завершилося 22 січня 2015 року. Не витримали стіни. А от українські воїни вистояли, не зламалися, не зігнулися і здобули безсмертну славу.

Під час заходу представникам Київської асоціації військових аташе (КАВА)   презентували наукову книгу про Донецький аеропорт, перекладену англійською мовою. А також два посібники «Воєнно-історичний опис російсько-української війни», що охоплює період від початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну до сьогодення.

Зокрема, виступили: представник Головного управління військового співробітництва ЗС України полковник Ольга Сальнікова, представник Головного управління доктрин і підготовки Генерального штабу ЗС України полковник Ігор Подолян, представник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України полковник Андрій Мартинов, представник Воєнно-наукового управління ГШ ЗС України полковник Віталій Бідний.

Порушуючи закони і звичаї війни, застосовуючи заборонені міжнародними угодами види зброї й прикриваючись пропагандою, путін веде війну, спрямовану на масове фізичне знищення українського народу. Ми вдячні країнам-партнерам за швидкі та рішучі кроки в протистоянні агресору, – сказала заступник начальника Головного управління військового співробітництва ЗС України полковник Ольга Сальнікова.

До відома, за останні 14 років агресивною політикою росії спровоковано та розв’язано конфлікти та війну не лише в Україні, а й, зокрема, російсько-грузинську війну (2008), збройний конфлікт на території Північного Кавказу (2009 – 2017), збройну агресію проти України, зокрема на Кримському півострові та окремих районах Донецької та Луганської областей України (з 2014 і до сьогодні), російське воєнне вторгнення в Сирію (з 2015 і до сьогодні) та широкомасштабну війну в Україні.

Аташе з питань оборони при посольстві Французької Республіки в Україні й одночасно президент Київської асоціації військових аташе бригадний генерал Андре Еврар подякувала за можливість вперше з початку широкомасштабного вторгнення рф зустрітися з представниками апарату аташе з питань оборони при посольствах різних країн та представниками керівного складу ЗС України.

– Насамперед хотіла подякувати за те, що ви підтримуєте взаємозв’язок з іноземними аташе з питань оборони. З початку нової стадії російсько-української війни – 24 лютого 2022 року, ми тримаємо взаємодію з вами і отримуємо потрібну інформацію про перебіг подій на війні, так би мовити, з перших уст. Для нас дуже важливо отримувати новини не зі ЗМІ, а саме з компетентних джерел – від вас, як представників ГШ. Ми, представники інших країн, знаходимося тут для того, щоб допомогти Україні, надати вам усебічну підтримку. Хотілося б зустрічатися з представниками Збройних Сил України якомога більше офлайн, наскільки це, звісно, можливо. Ще раз дякую. Слава Україні! – сказала бригадний генерал Андре Еврар.

Аташе з питань оборони США полковник ВПС США Бріттані Д.Стюарт зазначила, що надзвичайно рада повернутися до України після кількох місяців з початку широкомасштабного вторгнення рф, та повідомила, що захоплюється українськими воїнами, які боронять рідну землю з 2014 року. Також цінує співпрацю наших країн у питанні оборони. Бріттані Д.Стюарт в Україні уже півтора року і в захваті від українських людей та України.

– Говорячи про співпрацю та допомогу, ми відчували і продовжуємо відчувати її від всіх країн, представники яких тут присутні. Захисники України та весь український народ – високо цінують вашу допомогу! У важких боях із силами противника, що значно переважають, саме зразки сучасного озброєння дозволяють зривати плани ворога і докорінно змінювати картину бою. Дякую за віру в українського солдата, дякую за віру в Збройні Сили України! – сказав Володимир Коваль.

Джерело