Правила користування електричними пилками

Електропила — потужний інструмент, для ефективного та безпечного використання якого потрібно дотримуватися інструкцій щодо експлуатації та техніки безпеки. Наприклад, можна через незнання справи перевантажити ціпок і отримати вкрай негативні наслідки. Пропонуємо розібратися в цих моментах, аби ваш досвід роботи з електричною пилкою був виключно позитивним.

Особливості використання

Електропилка є чи не найбільш популярним чоловічим інструментом, який здатен закрити безліч побутових завдань. Проте ефективність та потужність його роботи залежить від ряду факторів, перший з яких — стабільність напруги. Обов’язково перед підключенням електричної пилки до мережі перевірте, чи немає коливань в мережі — навіть 15-20% можуть негативно відобразитися на роботі двигуна. Ефект захлинання пилки є свідченням такої проблеми. Аби не ризикувати справністю інструменту, бажано використовувати стабілізатор.

Перед початком роботи варто перевірити справність всіх елементів, адже деякі поломки можуть загрожувати вашому здоров’ю. Переконайтеся, що працюють гальма ціпка, мастило ефективно подається в бак, а кнопка блокування пуску справна.

Надзвичайно важливо не перевантажувати пристрій. Він може працювати до 20 хв, а далі потребує перерви для охолодження двигуна. Якщо вашим ритмам роботи такий варіант не підходить, можете розглянути електричні пилки з термозахистом. Звісно, такі моделі також не здатні надто довго працювати без упину, проте перегрів не загрожує їх справності — в такому разі обладнання автоматично відключиться без ризику пошкоджень системи.

Ефективне та правильне розпилювання

Щоб прилад на всі сто виконував свої функції, від користувача також вимагається знання технології. Деревину чи інший матеріал надійно зафіксуйте і надто не тисніть пилкою. Як тільки ланцюг буде приведений до дії, можна починати пиляти, але не раніше, щоб не було потужного ривка. Міцно тримайте інструмент в руках, рухайте пилою поступово, а якщо ланцюг защемило, одразу вимкніть прилад. Спроби виправити ситуацію при робочій пилці можуть закінчитися травмами.

Кілька правил безпеки

Радимо бути відповідальними у їх дотриманні, адже від цього залежить ваше життя та здоров’я:

  • надійно тримати пилку обома руками;
  • за можливості застосовувати індивідуальний захист;
  • не тиснути на інструмент власною вагою, інакше двигун може перегрітися;
  • не працювати одночасно з кількома матеріалами;
  • стежити за положенням шини, ланцюгом та не відволікатися під час роботи;
  • не піднімати пилку на рівень голови, особливо в робочому стані.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зможете максимально ефективно застосовувати електричну пилку для наявних робочих завдань та не наражати себе і оточуючих на небезпеку. Приємного та продуктивного користування інструментом!