Правда чи міф? Читання при недостатньому світлі шкідливо для очей — відповідь може вас порадувати

Кожен з нас ще з дитинства пам'ятає зауваження батьків: "не читай в темряві, а то зіпсуєш зір!", читаючи під ковдрою з ліхтариком якусь цікаву книжку. Більшість людей досі живуть зі страхом і твердим переконанням, що читати в сутінках — погана і шкідлива звичка. Але наскільки це аргументовано? Ми порадилися з фахівцями і готові розвіяти всі сумніви, щоб читання для вас не було шкідливим, інформує Ukr.Media.

Почнемо з того, що не так важливо, який рівень світла в кімнаті, а важливо те, наскільки книга або екран близько до вашого обличчя. Чим ближче екран або книга до очей, тим шкідливіше це для вашого зору. Нормальна відстань приблизно 30-40 см до того ж наші зіниці здатні пристосовуватися до темряви. Все гранично просто: діаметр зіниці в напівтемряві розширюється, і людина може читати без будь-яких проблем. А досліджень на тему недостатності світла просто немає, адже цю "недостатність" не можна виміряти. Так само було б необачно думати, що якщо слухати музику тихо, то можна нашкодити вухам.

Страх громадськості, ймовірно, почався з історії великого Йоганна Себастьяна Баха. Існує легенда, що композитор втратив зір, тому що досить часто вечорами переписував нотні зошити в сутінках. Але у Баха була катаракта — це травма очей, яка передається у спадок.

У читання в напівтемряві є свій недолік — очі швидше втомлюються, ніж чим при денному світлі. Втома очей не накопичується і не може зіпсувати зір. Однак із запобіжних заходів ми вам рекомендуємо: щогодини робити перерву в читанні і періодично робити зарядку для очей (частіше моргати). Також вчені з'ясували, що жування жувальної гумки полегшить втому очей при тривалому читанні.

Таким чином, фахівці з'ясували, що читання при тьмяному світлі не зашкодить вашому зору. Це лише міф. Читайте на здоров'я і не бійтеся. Покладайтеся на свої відчуття, якщо ви відчуєте втому — дайте очам відпочити.

Джерело

Exit mobile version