Впродовж кількох років Червоноград працює з антикорупційною ініціативою Європейського союзу. У розмові з радником міського голови Тарасом Хавункою дізнались, як працюють антикорупційні ініціативи у місті Червоноград.
Зокрема, Тарас Хавунка поділився, що за кілька років співпраці вдалось зробити багато: “Багато інструментів було впроваджено. Перш за все це – оцінка корупційних ризиків, яка була введена на початку старту проекту. Був прийнятий план доброчесності на сесії міської ради і вже кілька років впроваджується і оновлюється. Цей інструмент дав хороші результати. Червоноград посів 18 місце в рейтингу прозорості міст проєкту «Transparent cities/Прозорі міста» за 2021 рік”.
Щодо інших інструментів, які відзначив Тарас Хавунка, є інформаційна система. Це дуже велика база даних, якою користуються службовці з середини, і, яка, відповідно, має і публічну частину, де кожен мешканець може ознайомитись з питаннями, до прикладу, ремонту шкіл, скільки коштів витрачається, яким чином це відбувається, хто реалізовує роботи і т.д.
І третій напрям – це система Prozorro Продажі. Вона була в Червонограді і до старту проекту, але за кілька років вдалося суттєво покращити її рівень та якість використання.
Про відкритість та прозорість Червоноградської міської ради більше деталей у інтерв’ю.
Залиште відповідь