Пілотний проєкт Міністерства соціальної політики України з формування життєстійкості набирає обертів.
Наразі триває процес залучення громад, а водночас з цим проходить конкурс серед надавачів. Тож, зібравши найчастіші запитання, що лунають як з боку представників територіальних громад, так і від потенційних надавачів, Мінісоцполітики підготувало відповіді:
У чому сутність послуги?
Проєкт покликаний підтримати українців. Саме тому, у межах надання послуги учасники опанують навички зниження рівня стресу і тривожності, самодопомоги і першої психологічної допомоги близьким.
Особлива увага приділятиметься розвитку батьківських навичок та догляду за дітьми. А також – психологічній роботі з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами.
Крім того, послуга передбачає навчання волонтерів та допомогу в координації їхньої діяльності.
Проєкт є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською.
Партнерами проєкту виступають: Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Агропромхолдинг Астарта-Київ, Благодійний фонд «Повір у себе» та інші.
Як надаватиметься послуга?
Послуга психосоціальної підтримки, перш за все, передбачає комплексний підхід. Спершу, фахівці проводитимуть оцінку потреб людини та складатимуть дорожню мапу. Після цього, надаватиметься допомога в установленні контактів з фахівцями, службами, організаціями, які пропонують послуги для вирішення наявних проблем, можливості соціального захисту і тд.
За місцем надання послуги будуть запроваджені: психологічна діагностика, психологічне консультування (індивідуальне, сімейне, чи групове); надання психологічної підтримки та допомоги після психологічних травм та стресових розладів; навчання методам і прийомам, які допомагають знижувати фізичний та психологічний стрес тощо.
У межах підготовки фахівців усі надавачі пройдуть низку тренінгів, серед яких — курси «Самодопомога Плюс» від ВООЗ та «Батьківство без стресу» від ЮНІСЕФ та інші.
Де і коли надаватиметься послуга?
Послуга реалізовуватиметься через територіальні громади. Нагадаємо, будь-яка територіальна громада України може подати свою заявку на участь у проєкті. Строки подання заявки оновлюються на сайті Міністерства соціальної політики
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь