Поновити експорт української агропродукції – життєво необхідно для десятків країн – Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном, Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом, Президентом Румунії Клаусом Йоханнісом та Прем’єр-міністром Італії Маріо Драґі, які прибули в нашу країну з візитом.

– Говорили сьогодні про підготовку нового санкційного пакету проти Росії. Говорили про подолання продовольчої кризи, яку спровокувала Росія. Поновити експорт української агропродукції – життєво необхідно для десятків країн. І є тільки одна причина, чому продовольча криза взагалі стала можливою: у ній винна Росія, і ніхто більше. Всі лідери це вже визнають. Говорили про відбудову України після війни – маємо дуже конкретні погляди партнерів на це, – повідомив Володимир Зеленський у зверненні до українців за підсумками 113-го дня боротьби з окупантами.

Президент України вважає, що зовсім не випадково саме сьогодні відбулося загострення ситуації з газом у Європі – ціна знову стрибнула.

– Росія спеціально це зробила, спеціально обмежила постачання, щоб нашкодити Європі, щоб ударити по європейцях. «Газпром» просто смикає за газовий ланцюг, у який дуже довго намагалися закувати Європу. І це ще один аргумент на користь того, що Європа вже зараз має переходити до життя без російського газу. Не повинно бути цієї залежності, – сказав Володимир Зеленський.

Джерело