Поліція Львівщини викрила схему продажу гуманітарної допомоги на мільйон гривень. ВІДЕО | Кримінал Львівщини

Як встановили правоохоронці, зловмисники організували протиправну схему ввезення в Україну бронежилетів нібито для потреб військовослужбовців та в подальшому продавали їх, привласнюючи кошти.

«Підприємці» ввели в оману посадовців Збройних сил України та отримали дозвільні документи для безперешкодного переправлення амуніції через кордон. Отримавши гарантійні листи від військової частини, вони завезли бронежилетів та іншої амуніції на загальну суму більше 5 мільйонів гривень нібито для потреб українських воїнів. В подальшому отримане таким чином захисне спорядження вони реалізовували через мережу Інтернет за ціною 10 тисяч гривень за один бронежилет.

Правоохоронці затримали одного з учасників схеми, 28-річного мешканця Львівщини під час реалізації ним чергової партії військової амуніції на загальну суму близько 500 тисяч гривень. Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили плитоноски, бронежилети, військове спорядження, документацію та інші речові докази.

Слідчі повідомили зловмиснику про підозру. Санкція статті передбачає покарання — позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває, за рішенням суду підозрюваний перебуває під вартою з правом внесення застави. Особи інших учасників злочинної схеми встановлюють правоохоронці.

Окрім того, вживаються заходи для передачі вилученої амуніції на потреби військовослужбовців Збройних сил України.

За матеріалами поліції Львівської області

Джерело