Покращення умов виховання дітей та створення альтернативи дитбудинкам в області: ключове із зустрічі з делегацією фонду ЮНІСЕФ

Зустріч З Делегацією Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ (9)

Зараз на Львівщині триває розробка Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024-2028 роки.

Представниця Генсекретаря ООН з питань насильства щодо дітей Наджат Маалли Мджит та делегація з Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні завітали на Львівщину, аби поспілкуватися з керівництвом щодо місцевих проблем у цій сфері.

Зараз на Львівщині триває розробка Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024-2028 роки. На центральному рівні вона схвалена Кабінетом Міністрів, а на регіональному її має затвердити наприкінці лютого очільник області Максим Козицький. Ця Стратегія передбачає заходи для створення умов виховання дітей у сім’ях та покращення соціальних послуг для дітей, які потрапили в складні життєві обставини.

«Я приїхала до України на прохання вашого Уряду. Моя мета дізнатись проблеми у сфері захисту дітей на регіональному рівні, аби правильно донести їх на центральний рівень. Таким чином ми зможемо удосконалити процес реформи кращого догляду для кожної дитини не лише у Львівській області, але й Україні загалом. Упродовж цих днів я планую відвідати навчально-реабілітаційний центр «Мрія», також встигла відвідати притулок для жінок, постраждалих від домашнього насильства. Мені подобається, як ви рухаєтеся від старої системи у догляді за дітьми до нової, тобто позбуваєтесь радянських методів», — зазначила пані Наджат Маалли Мджит.

Ще у жовтні торік Львівська ОВА підписала Меморандуми< з ЮНІСЕФ і Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей. Одним із ключових питань у співпраці сторін є забезпечення дітей, позбавлених батьківського піклування, правом на зростання в сімейному оточенні.

«Станом на зараз у нас досі є 19 спеціалізованих шкіл. Наша мета – зменшити кількість цих інституційних закладів удвічі. Тут йдеться не про закриття закладів, а про роботу у громадах, аби не було потреби віддавати дітей у такі заклади. Батьки мотивують свій вибір тим, щоб більше нема куди прилаштувати дитину. Саме тому ми хочемо розвивати інклюзивні класи при закладах освіти. Це потребує ретельної роботи з батьками, а також з працівниками закладів. Для цього нам потрібно навчити наших вчителів працювати з такими дітьми і відповідно забезпечити їх гідною оплатою праці. Ми хочемо створити систему підтримки на основі найкращих практик, зокрема європейського досвіду, але при цьому адаптовану до наших реалій», – наголосив Максим Козицький.

Як повідомив заступник голови ОДА Олександр Кулепін, в області на рівні громад відкривають інклюзивно-ресурсні центри, в яких навчатимуться діти з освітніми потребами. Станом на зараз діють 37 центри, як альтернатива радянській системі дитячих будинків чи інтернатів. Завдяки таким центрам діти мають змогу повноцінно інтегруватися у навчальне та соціальне середовище.

До теми: В Дрогобичі відкрили філію інклюзивно-ресурсного центру

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version