Первоцвіти в Україні: прихід весни приніс не лише красу, але й ризики для унікальних рослин —

Дрогобицький район екологія Новини  Первоцвіти в Україні: прихід весни приніс не лише красу, але й ризики для унікальних рослин Новини Дрогобиччини

Прихід весни — це завжди свято, адже вона приносить радість і тепло. Весну нерідко називають довгоочікуваною. З настанням весни сонце починає світити дедалі довше, небо стає блакитним, пробуджується природа. Земля ще зовсім холодна, але через залишки снігу вже починають пробиватися перші квіти.

Але весна це не лише про прекрасне. Щороку на території України великих обсягів набуває торгівля раноцвітними весняними рослинами – так званими первоцвітами.

Первоцвіти – унікальні рослини, які легко витримують морози. Вони «запускають» пробудження природи та годують нектаром перших комах. Окрім цього, «в сезон» дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до знищення великої кількості підсніжника білосніжного, проліску дволистого, шафрану Гейфеля, первоцвіту дрібного, шафрану сітчастого. Більшість з них занесені до Червоної книги України.

«Нагадуємо, що відповідно до статті 68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” “незаконно здобуті в природі ресурси та виготовлена з них продукція підлягають безоплатному вилученню, а знаряддя правопорушення – конфіскації. Одержані від їх реалізації доходи спрямовуються в місцеві фонди охорони навколишнього середовища”.» – опублікували  у Державній екологічній інспекції Львівської області. https://lviv.dei.gov.ua/post/1058

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1030 від 07.11.2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн за одну рослину. 

Відповідно до статті 88-1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Пам’ятайте, що навіть якщо не збирати червонокнижні квіти власноруч, а просто купити їх – ви все одно стаєте співучасником злочину.

Тому, якщо у вас виникає непереборне бажання помилуватися весняними квітами, краще відвідайте найближчий парк чи ліс, зробіть фото.

Фірчук Крістіна, колаж авторки, фото з мережі

Джерело