Переговори з РФ: Білий дім заперечує тиск на Україну

Фото: DR Джон Кірбі відкинув чутки, що США тиснуть на Київ щодо переговорів із РФ

США не збираються вести дискусії з росіянами про припинення війни в Україні без участі України у цій розмові.

У Білому домі 18 листопада заявили, що лише президент України Володимир Зеленський може ухвалити рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши чутки, що США тиснуть на Київ для переговорів. Про це повідомляє AFP.

«Ми всі згодні з тим, що дипломатичне врегулювання шляхом переговорів — це наступна найкраща річ після того, як Путін просто виведе свої війська. Ми також сказали, що Зеленський сам повинен визначити, чи готовий він до переговорів і коли і як ці переговори виглядатимуть. Ніхто зі Сполучених Штатів не тисне і не підштовхує його до столу переговорів», — заявив представник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі.

За його словами, США не збираються вести дискусії з росіянами щодо припинення війни в Україні без участі України у цій розмові.

«Ці розмови не відбуваються, тому що президент Зеленський чітко дав зрозуміти, що він не готовий до цього», — наголосив Кірбі.

Нагадаємо, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що американська адміністрація говорить Зеленському, щоб він був зговірливішим, але президент України «не слухає порад Заходу».

Також повідомлялося, що у Кремлі запропонували «заманити» Зеленського за стіл переговорів.

Джерело