Пентагон півроку може озброювати Україну — ЗМІ

Фото: Скріншот Військова допомога США для України вже складає майже 44 млрд доларів

Вже порожній рахунок, який США використовували для довгострокової програми модернізації української армії та підвищення її сумісності з НАТО, стверджують джерела.

У розпорядженні Пентагону залишилося $5,2 млрд, які можуть бути витрачені на військову допомогу для України. Про це напередодні повідомила газета The Wall Street Journal з посиланням на чиновників у військовому відомстві США.

Вказано, що ця сума приблизно відповідає вартості зброї, яку адміністрація Джо Байдена надіслала українцям за останні шість місяців. Але цих грошей може вистачити лише на кілька місяців, якщо пакети зброї будуть більшими.

При цьому вказано, що вже порожній рахунок, який США використовували для довгострокової програми модернізації української армії та підвищення її сумісності з НАТО.

А рахунок, який використовувався для поповнення арсеналу зброї у США після надання допомоги Україні також скоротився приблизно до 1,6 млрд доларів, що недостатньо для потреб Пентагона.

Як повідомлялося, Конгресс ухвалив бюджет США без допомоги Україні. Законопроєкт про підтримку України внесуть у Конгрес окремо.

При цьому адміністрація Джо Байдена планує добитися виділення додаткового фінансування на 40 млрд доларів, з яких 24 млрд доларів мають бути виділені Україні.

Джерело