«Освіта, культура, медицина і соцзахист з наступного року мають бути пріоритетом у фінансуванні», — Іван Собко під час зустрічі з директорами мистецьких закладів Львівщини

Ірина Гаврилюк, Ігор Тацишин, Іван Собко

У зустрічі взяли участь директори мистецьких шкіл та фахових мистецьких коледжів, керівництво Львівської ОВА, профспілки працівників культури та Навчально-методичного центру культури і мистецтв Львівщини.

Під час зустрічі обговорили актуальні питання діяльності мистецьких закладів у час війни. Зокрема, проблематику вступної кампанії та забезпечення стабільності освітнього процесу в теперішніх умовах, регулювання діяльності мистецьких шкіл центральними органами виконавчої влади України, кадрове забезпечення під час воєнного стану

Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, під час воєнного стану працівники закладів культури повинні працювати ще активніше ніж раніше, адже перемога здобувається не лише військовими чи керівництвом держави, а й нашою працею в тилу.

«Досить нам бути максимально ліберальними, демократичними у питанні російської мови чи російського патріархату. Бо наша нечіткість породила невпевненість, а невпевненість дозволила зайти москалям. Досить поступатися чимось своїм! Працівники сфер культури, освіти мають бути дороговказами, мотиваторами у цьому напрямі. Наші воїни дають гідну відсіч ворогу і здобувають перемогу, тож будьмо гідними її», – зазначив Іван Собко.

Він також додав, що керівництво ЛОВА декларує – з наступного року пріоритетом фінансування обласного та місцевих бюджетів мають бути галузі освіти, культури, охорони здоров’я та соцзахисту.

«Ми хочемо, щоб в області збільшувалася кількість мистецьких шкіл. Щоб діти мали можливість себе реалізувати. Головне – не загубити в них талант і прагнення проявляти свої здібності. Ми не провізуємо жоден місцевий бюджет, якщо будуть неналежно профінансовані зазначені чотири галузі», – наголосив Іван Собко.

Керівники мистецьких закладів могли поспілкувалися зі завідувачем юридичним відділом Львівської обласної профспілкової організації профспілки працівників культури України, заступником голови організації Ігорем Тацишиним, з яким обговорили питання прийому на навчання дітей ВПО, працевлаштування вчителів, які виїхали за кордон, освітні програми діяльності мистецьких закладів тощо.

За багаторічну сумлінну працю та вагомий особистий внесок в розвиток галузі культури Львівщини Іван Собко вручив Ігорю Тацишину подяку від Львівської ОВА.

У заході також взяли участь голова Львівської обласної профспілкової організації профспілки працівників культури України Михайло Підгурський, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор, керівниця Навчально-методичного центру культури і мистецтв Львівщини Мілена Медвідь, голова ГО «Культура Львівщини» Олег Копильчак.

Загалом у Львівській області зараз функціонують 85 мистецьких шкіл, в яких навчаються 24 057 учнів.

Станом на початок повномасштабної війни у мистецьких школах області навчалися 490 дітей з числа ВПО, а на сьогодні – 306. Це переважно діти з Луганщини, Донеччини, Харківщини, Чернігівщини, Київщини, Сумщини, Одещини, таких міст, як: Ірпінь, Буча, Попасна, Маріуполь, Сіверськодонецьк.

До слова, у липні 2022 року в області створили  Журавненську дитячу музичну школу, у якій зараз навчаються 70 учнів, 5 із них – внутрішньо переміщені особи. 

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації