Особливості та стилі ландшафтного дизайну

Доглянутий сад, заміський будинок з великим двором, готель із великою територією, басейном, квітучими клумбами – все це надихає розслабитись та приносить справжнє задоволення. Там мало хто замислюється, що існує особливий напрямок дизайну, який допомагає оформити будь-яке місце зі смаком, підкреслити його природні переваги, приховати недоліки та створити особливу атмосферу. Ви можете замовити у Львові ландшафтний дизайн для свого дому чи бізнесу стане вдалим рішенням, адже красиве, старовинне місто завжди приваблює багато туристів та гостей.

Переваги та нюанси використання оформлення

Результат роботи дизайнера повинен бути не тільки красивим, естетично бездоганним, а й функціональним, виконувати потрібні задачі. Підкреслювання привабливості ділянки землі, висаджування нових рослин або оформлення існуючих – далеко не все, що потрібно буде зробити. Фінальний етап передбачає тривале зберігання вигляду всієї композиції протягом багатьох років за умов найменшого догляду.

Оформлення ділянки передбачає:

  • Озеленення території;
  • Формування клумб, газонів;
  • Створення галявин, штучних водойм;
  • Прокладання доріжок;
  • Монтаж фонтанів;
  • Встановлення освітлення.

Навіть якщо мова іде про дизайнерське створення квітнику, майстер буде підбирати та висаджувати рослини за певними групами, по схемі, вибирати ті, що будуть оптимально підходити для конкретних кліматичних умов, нормально переживати дуже вологі або холодні зими, спекотні, літа.

Останньою модною тенденцією вважається облаштування грядок. Це не повернення до епохи дач, городів та сільського господарства. Сучасні грядки – витвір мистецтва, за допомогою різноманітних систем та матеріалів можна зробити їх «елітними». Ділянка не розрахована на збирання врожаю мішками. Це спосіб приємно провести час для тих, хто любить приділити час заняттю садівництвом та збирати свіжі овочі, зелень до столу влітку кожного дня. Господарі будуть мати можливість отримати свіжі продукти без додатків та провести час в саду із користю. Діти теж полюбляють цей процес, на прикладі власного маленького городу можна поясними їм принципи догляду за навколишнім середовищем, зміну пір року, етами розвитку рослин та багато іншого.

Дизайн ландшафту часто передбачає зонування території, формування таких локацій:

  • Жила. Там розміщується будівля (дім, дачний будинок);
  • Для відпочинку. Там часто передбачений намет, альтанка, навіс, мангал, піч, гриль, патіо тощо;
  • Дитяча. Ігровий майданчик, іноді зі спеціальним штучним покриттям, пісочниця, мініатюрний стаціонарний або надувний басейн, гойдалка та інше;
  • Садово-городня. Грядки, доріжки, клумби, теплиці, плодові дерева, ягідні кущі;
  • Вхідна частина. Місце перед гаражем, в’їзд, клумби або газон перед двором, парканом та площадка, де заїжджає автівка.

Професійне оформлення та догляд за садибою чи двором робить дім більш затишним, охайним, створює певний стиль, убезпечує відпочинок та робить його більш комфортним.