У 2024 році обсяг обласного бюджету планується в розмірі 6,2 млрд грн.
Упродовж останніх трьох тижнів керівники структурних підрозділів Львівської ОВА працювали з депутатськими комісіями Львівської обласної ради щодо визначення пріоритетів обласного бюджету. У підсумку депутатські комісії сформували потребу додатково виділити 140 мільйонів гривень на обласні цільові програми. Йдеться про понад 8% від проєктного програмного ресурсу на наступний рік.
Ці кошти депутати пропонували скерувати на охорону і збереження історико-культурної спадщини, утримання автомобільних доріг, програму національної пам’яті, програму культури та інше.
Врегулювати додаткові запити та визначити джерела їхнього фінансування планували на комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Проте засідання вказаної комісії вчора не відбулось через відсутність кворуму.
Бюджетний кодекс визначає строки затвердження місцевих бюджетів – до 25 грудня.
«Зважаючи на це, сьогодні я, у чіткій відповідності до норм чинного законодавства, підписав бюджет Львівської області на наступний рік. У 2024 році обсяг обласного бюджету планується в розмірі 6,2 млрд грн. Це на 3,8 млрд грн або на 38% менше порівняно з очікуваним виконанням 2023 року. Негативна динаміка пов’язана з тим, що наступного року в обласному бюджеті вже не буде надходжень податку на доходи фізичних осіб з військових, а також субвенції з державного бюджету на ремонт доріг», – зауважив очільник Львівщини Максим Козицький.
Він пояснив, що під час формування показників обласного бюджету на 2024 рік врахували зміну макропоказників 2024 року. Зокрема: ріст мінімальної заробітної плати на 16%, єдиної тарифної сітки – 20,8%, енергоносіїв – 12,5%, індекс інфляції – 9,7%.
«В обласному бюджеті на 2024 рік передбачили кошти на підтримку сил безпеки і оборони та заходи, пов’язані з протистоянням збройній агресії pocії. На реалізацію комплексної програми «Безпечна Львівщина» передбачили видатки в сумі 400 млн грн, на програму охорони здоров’я – 690 млн грн, на відшкодування відсотків за іпотекою для військових – 15 млн грн, ще 200 млн грн запланували на пріоритетні обласні медичні заклади, зокрема ті, які задіяні до лікування та реабілітації воїнів та ветеранів», – розповів Максим Козицький.
Він також наголосив, що в бюджеті на наступний рік немає запланованих видатків на сувенірну продукцію, протокольні заходи, різноманітні конкурси.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь