Ось як потрібно збирати гроші і насолоджуватися кожною хвилиною життя

Можна скільки завгодно хвалитися своїми досягненнями, але який від цього толк, якщо ви голодні? Чим ви хвалитеся, якщо відразу спускаєте усі гроші і не можете накопичити навіть на люстру? Немає зайвих грошей — прийміть щирі співчуття: ви самі винні, немає у вас внутрішньої дисципліни, інформує gazetapo.lviv.ua.

Економія грошей дисциплінує не гірше солдатської муштри. Але за великим рахунком вона не сильно відрізняється від дієти або щоденних вправ. Немає ніяких секретів в мистецтві економії грошей, немає нічого такого, про що ви раніше ніколи не чули, ніяких доленосних викриттів і секретних технік, ніяких фокусів — тільки психологічна підготовка і зусилля над собою.

Деякі скажуть, що збирати гроші неймовірно складно і безглуздо, краще насолоджуватися кожною хвилиною і витрачати їх, ледь вони торкнулися гаманця.

Заради Бога, це ваше право, але дивлячись на людей, які в світі божевільної економіки втратили свої робочі місця, автомобілі, будинки, і навіть сім'ї, мимоволі замислюєшся про те, що зайвий мільйон на чорний день ніколи не завадить. Чому б не спробувати, адже нічого надприродного в цьому немає. Завжди приємно, коли в засіках бовтаються зайві гроші.

Для тих, хто розуміє, як накопичити грошей, але не може відкласти потрібну суму, наводимо три простих правила швидкого накопичення, схвалених і перевірених як народом, так і економістами:

1. Щоб накопичити гроші, потрібно чітко уявляти, на що йдуть зароблені кошти. Визначиться, на чому ви готові економити, а на чому — ні. Складіть список обов'язкових витрат і скоротіть інші витрати до мінімуму.

2. Важливо систематично відкладати гроші. Безболісно можна відкладати 10-15% доходів. Щоб швидко накопичити гроші, потрібно відкладати в 2-3 рази більше (реально відкладати до 30%). Якщо доходи не дозволяють відкладати 30% від заробітків, потрібно шукати підробіток.

3. У жодному разі не чіпайте гроші, які відкладаєте на велику покупку або зберігаєте на чорний день. Найкраще покласти ці гроші в банк на вклад, який не можна знімати до його закінчення без втрати відсотків.

В першу чергу потрібно покінчити з очевидною помилкою "якщо я зароблю багато грошей, то я можу відкласти значно більше" — це абсолютно не відповідає дійсності. Деякі кажуть, що у них вже є обмежений бюджет, з якого вони не чіпатимуть ні копійки, проте наявність бюджету не має на увазі під собою економію. Бюджет бюджету ворожнеча, і якщо під цією справою ви маєте на увазі бездумні витрати в промислових масштабах на всяку єресь, то поспішаємо вас розчарувати. Як вже говорилося раніше, економія грошей — це дисципліна, і як і більшість дисциплін, вона вимагає самовідданості.

Отже, є одна до неподобства проста, але ефективна вправа, яка анітрохи не скоротить ваш бюджет, не зажадає від вас заробляти більше і не зажадає відмовитися від чогось істотного в житті.

Почнемо з одного дня одного місяця, коли вам потрібно зробити одну просту річ. Перш ніж ви підете спати, візьміть десять гривень зі свого гаманця і покладіть їх в ящик. Тепер повторюй цю процедуру щодня протягом місяця. Ах так, забули сказати, вранці їх не потрібно витягувати з ящика, нехай лежать. Для 99% людей це не проблема, навіть для тих, хто віддає всю свою зарплату мамці, дружині та іншим особистостям.

А тепер подивися, скільки у вас там накопичилося. 300 гривень — не так вже й погано. Так, це навіть не тисяча, але як кажуть китайці, шлях в тисячу лі починається з одного кроку. Не думайте, що після цієї процедури ви відразу пізнаєте секрети економіки. Потрібно запастися терпінням і продовжити, щоб навчитися збирати по-справжньому.

Настав другий місяць, і ви вже доторкнулися до такого поняття, як дисципліна і терпіння, а значить, готові підвищити ставки. На цей раз двадцять гривень. Не такі маленькі гроші: на них можна купити пиріжок в переході або проїхатися в трамваї, а це вам не жарти. Продовжуємо забивати ящик золотом ще рівно один місяць. Зрештою, у вас збереться 900 гривень за два місяці — вже непогано.

А в наступному місяці ставка зросте ще сильніше — аж до 50. Півтори тисячі — це не жарти.

Поступово ви зрозумієте, що цілком спокійно обходитеся без цієї півтори тисячі, і що можна затягнути поясок тугіше і відкласти трохи більше. В принципі, це може тривати до тих пір, поки ви не знайдете свою межу.

У якийсь момент настає усвідомлення того, що багато речей, якими ви користуєтеся, вам зовсім і не потрібні. Що можна не ходити в Starbucks, а пити каву простішу і смачнішу, що їжа з "Макдональдса" насправді поступається заповітному судочку, який ви тягнете на роботу з дому. Задумайтеся про те, що 1500 за місяць — це 18000 гривень щороку. А якщо відкладати більше? Якщо зарплата дозволяє — відкладайте, гроші ж не риба, вони не протухнуть. Краще бути скнарою з сотнею тисяч під матрацом, ніж щедрим бідняком, який постійно залазить в борги.

Секрет цього чудового методу в дисципліні, елементарної дисципліни. Економія — сама по собі дисципліна, тому просто зосередьтеся, в цій системі немає нічого складного і дивного.

Але скільки б ви не відкладали і на що б не збирали — пам'ятай, що у вас завжди повинна бути копійка на розваги і задоволення. Повії, випивка — нам плювати, як ви розважаєтеся, але якщо ви будете відкладати, відмовившись від радощів життя, то який толк на щось збирати? Швидше за все, ви перетворитеся на дядечка Скруджа і в один прекрасний день зламаєте шию, спробувавши скупатися в басейні, заповненому грошима.

Джерело

Exit mobile version