Bloomberg зазначає, що нині й Туреччина розглядає можливість введення аналогічного заходу.
Керівництво ЄС повідомило державам-членам, що Об’єднані Арабські Емірати погодилися обмежити реекспорт до Росії товарів подвійного призначення, що використовуються у військових цілях в Україні. Туреччина розглядає можливість введення аналогічного заходу. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела.
Заборона прямого реекспорту означатиме перемогу союзників України, які намагаються перекрити потік військових товарів до Росії.
Представник ОАЕ заявив, що вони обмежують експорт і реекспорт виявлених товарів подвійного призначення в зони конфліктів і мають чинну правову систему експортного контролю, за допомогою якої вони постійно контролюють експорт товарів подвійного призначення.
Чиновник додав, що ОАЕ продовжують підтримувати тісний діалог з міжнародними партнерами з питань війни в Україні та її наслідків для світової економіки.
Європейська комісія і Міністерство торгівлі Туреччини відмовилися давати коментарів.
Після того як ЄС і його союзники по Великій сімці заборонили експорт товарів подвійного призначення до Росії, Москві вдалося обійти обмеження, імпортуючи ці товари через країни Центральної Азії, а також Туреччину, ОАЕ та інші.
Союзники України здійснили поїздки по багатьох з цих країн, намагаючись переконати їх обмежити торговельні потоки. Державам ЄС повідомили, що останні дані свідчать, що прямий експорт в Росію з багатьох з цих країн наразі почав падати, але залишається вище довоєнного рівня.
Китай і Гонконг стали юрисдикцією, що викликає основне занепокоєння, на їхню частку припадає понад 80% російських закупівель високопріоритетних товарів, зазначає ЗМІ.
Інформагентство припускає, що Кремлю вдалося розробити нові маршрути поставок: торгівля пріоритетними товарами з Туреччини і Сербії в Казахстан і Киргизстан демонструє безпрецедентний і аномальний сплеск.
Одна з цілей торгових санкцій і дипломатичної взаємодії блоку з цими країнами полягає в тому, щоб зробити імпорт якомога дорожчим для Росії.
Останні обмежувальні заходи ЄС включали різні інструменти для боротьби з обходом санкцій, такі як механізм, що забороняє експорт певних товарів компаніям у третіх країнах, а також лістинг фірм. США і Велика Британія також ввели санкції проти низки компаній третіх країн.
Одна з проблем з якою стикається ЄС, полягає в тому, що багато з цих країн повільно надають своєчасні дані про торгівлю або взагалі не надають інформацію, що ускладнює повну оцінку цього питання.
Деякі країни, в тому числі Казахстан і Киргизстан, застосовують експортний контроль до найбільш чутливих товарів, але достовірність цього часто важко перевірити, кажуть джерела.
Зазначимо, ЗМІ повідомили, що Росії нібито «вдалося подолати санкційний тиск» і тепер вона здатна виробляти більшу кількість ракет, ніж до початку повномасштабного вторгнення в Україну.
США оголосили нові масштабні санкції проти Росії.
Залиште відповідь