Норвегія почала поставки через газопровід Baltic Pipe

Фото: Energinet Baltic Pipe постачатиме газ з Норвегії до Польщі через Данію

Норвезький газ тепер може бути відправлений до Польщі через данську газову систему, зазначили у компанії Energinet.

Норвегія розпочала поставки природного газу через новий газопровід Baltic Pipe до Данії. Про це повідомив данський національний оператор системи передачі електроенергії та газу компанії Energinet у вівторок, 1 листопада.

Зазначається, що газоприймальний термінал у Нюбру в Західній Ютландії введено в дію.

«У вівторок норвезький газ почав надходити до Baltic Pipe. Поки що з половиною від загальної потужності (6700 МВтч/год). Це означає, що норвезький газ тепер надходить у новий газопровід Baltic Pipe і може бути відправлений до Польщі через данську газову систему», — йдеться у повідомленні.

Спочатку термінал, який приймає з норвезького газопроводу Юропайп II газ, мав бути введений в експлуатацію 8 жовтня, але через технічні проблеми дату двічі переносили.

«Для нас величезне полегшення, що вдалося запустити термінал у Нюбру. Багато колег у і за межами Energinet боролися, щоб досягти успіху, і нам дуже шкода, що нам кілька разів доводилося визнавати, що ми не змогли досягти цього в заявлені терміни», — заявив директор із міжнародних зв’язків Energinet Торбен Брабу.

Нагадаємо, 27 жовтня у польському Гданську відбулася церемонія відкриття газопроводу Baltic Pipe. Він постачатиме 10 млрд кубометрів газу на рік з Норвегії до Польщі через Данію. У перші дні трубою йшов данський газ.

Також стало відомо, що Україна зможе імпортувати до 1 млрд кубів газу через Baltic Pipe.

Джерело