«Ніколи не здогадаєтеся»: Навіщо в Еміратах садять мангри?

З 2020 року в Абу-Дабі посадили близько 44 млн мангрових дерев. А в Дубаї до 2040 року планують посадити ще 100 млн цих рослин. Висадка мангрів у двох найбільших містах ОАЕ проводиться в рамках програми боротьби зі змінами клімату, інформує Ukr.Media.

Адже клімат у країні далекий від ідеального (спекотно, мало дощів), багато рослин там просто не виживуть. А мангри ростуть на затоплюваних ділянках морських узбереж і річок, у ґрунті, багатому на сіль і бідному на кисень.

Унікальна властивість мангрів у тому, що вони активно поглинають вуглекислий газ і утримують вуглець, не дозволяючи йому потрапити в атмосферу. Дерева накопичують його в кроні, і коли листя опадає, він надійно запечатується на дні водойм. Саме так мангри допомагають боротися зі змінами клімату. Мангрові зарості відповідають за 10-15% захоронень вуглецю по всій планеті.

Дерева вміють фільтрувати сіль. А деякі види навіть пропускають її через себе.

Мангри вбирають метали з води та ґрунту. Прийнято вважати, що вода навколо них цілком придатна для пиття і не потребує додаткової фільтрації.

Корені мангрів — ціла екосистема, яка стала домом для риб, тварин і мікроорганізмів, частина з яких знаходиться під загрозою зникнення. Крім цього, корені мангрів уповільнюють руйнування ґрунту.

Саме завдяки мангровим заповідникам в ОАЕ набагато легше дихається.

Джерело

Exit mobile version