Нідерланди зарезервували для України €2 млрд

Фото: Міноборони Нідерландів Нідерланди непохитно підтримують Україну

Ця сума покриє потреби України у сфері боєприпасів та обслуговування вже поставлених бойових платформ і систем.

Уряд Нідерландів зарезервував понад 2 млрд євро на 2024 рік для України. Гроші переважно підуть на військову допомогу, повідомило Міноборони Нідерландів у п’ятницю, 17 листопада.

«Нідерланди продовжують підтримувати Україну. На 2024 рік доступна військова підтримка в розмірі 2 млрд євро. Цією значною сумою ми посилаємо чіткий сигнал: Україна може і далі розраховувати на нас», – написала міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен у Twitter.

У відомстві зазначили, що ця сума покриє потреби України, які є, наприклад, у сфері боєприпасів та обслуговування вже поставлених бойових платформ і систем.

«У такий спосіб Нідерланди хочуть зробити свій внесок у зміцнення протиповітряної оборони України, щоб країна могла продовжувати захищатися від атак на критично важливу інфраструктуру. Є також потреба в більш технологічному обладнанні», – йдеться в повідомленні.

Частково гроші також підуть на відновлення й реконструкцію, а також на поліпшення кібербезпеки України.

Крім того, Нідерланди продовжать навчати українських військових у 2024 році.

Раніше стало відомо, що Нідерланди нададуть Україні снаряди на 500 млн євро – для танків та артилерійських систем. ЗСУ отримають ці боєприпаси у 2024 році.

Також відомо, що Україна отримає F-16 від Нідерландів вже наступного року.

Джерело