Нічний «скрегіт» зубами: чому виникає та чим небезпечний

Нічний «скрегіт» зубами або бруксизм — це стиснення щелеп, що рефлекторно повторюється, не пов'язане з жуванням, мовою і ковтанням. Стоматологи-ортопеди розповіли, чим бруксизм небезпечний і через що виникає, інформує Ukr.Media.

Нічні напади бруксизму виникають у несвідомому стані та виражаються у скрипі зубів. Це порушує сон, провокує головний біль, біль у жувальних і шийних м'язах, втому через недосипання. Денний бруксизм чи «кленчінг» проявляється у мимовільному стисканні щелеп у момент емоційної напруги, пояснили фахівці. За різними даними, від бруксизму страждає до 70% людей, це захворювання стоїть на третьому місці після карієсу та пародонтиту.

За словами медиків, причинами бруксизму можуть бути стрес, тривожність, схильність до депресивних станів, спадкова схильність, приймання алкоголю, наркотиків, нікотину чи антидепресантів, часткова втрата зубів. Сильне і часте стиснення зубів призводить до стирання та пошкодження емалі. З'являються тріщини, відколи, руйнуються пломби і коронки, біля основи зубів розвиваються множинні некаріозні дефекти і опускаються ясна, через що підвищується чутливість до холодного та гарячого. Також напруга в жувальних і шийних м'язах створює дискомфорт у всій зубо-щелепній системі, а стирання зубів призводить до дисфункції скронево-нижньощелепних суглобів. Провести первинну діагностику має стоматолог. Своєчасне лікування допоможе усунути причини, покращити стан і якість життя людини, яка страждає на бруксизм, підсумували експерти.

Джерело