При простому заморожуванні зелень втрачає свій яскраво виражений смак і аромат. Для того, щоб базилік зберіг всі свої смакові якості, спробуйте заготовити на зиму рідкий базилік, базиліковий сироп і базилік в олії. Результат, без сумніву, порадує вас, інформує Ukr.Media.
Для приготування рідкого базиліка потрібно:
- винний оцет (світлий) — 50 мл;
- гуарова камедь — 3 гр;
- рослинна олія — 50 мл;
- сіль — 1 ч. л;
- листя базиліка — 2 чашки (2 пучка);
- тепла вода — 250 мл.
Для приготування рідкого базиліка помістіть всі інгредієнти в кухонний комбайн і перебийте їх до отримання маси однорідної консистенції.
Гуарова камедь в цьому рецепті виступить в якості загущувача. Замінити цей продукт іншими загусниками: агар-агаром, крохмалем або борошном не можна. Гуарову камедь можна придбати в магазинах для кондитерів. Перелийте готовий соус в стерилізовані банки, в яких він зможе зберігатися до 6 місяців.
Для приготування базилікового сиропу необхідно:
- базилік 2-3 пучка;
- лимонний сік — 1/2 лимона;
- вода — 700 мл;
- цукор — 1 кг.
Щоб приготувати базиліковий сироп розімніть в ступці базилік з 1 склянкою цукру.
Додайте сік половини лимона і залиште суміш в холодильнику на ніч. З'єднайте цукор, що залишився з водою і доведіть до кипіння на повільному вогні. Додайте базилік і проварюйте ще 10 хвилин. Дайте суміші настоятися 3-4 години, після чого процідіть і перелийте в чисті сухі пляшки.
Базиліковий сироп можна використовувати для приготування напоїв, для просочення бісквітів, в салатах.
Базилік в олії:
- базилік — 3-4 гілочки;
- оливкова олія.
Один з найпростіших способів заготівлі базиліка: просто помістіть сухі листочки базиліка в банку і залийте оливковою олією. Базилік, заготовлений таким способом дуже зручно використовувати для салатів.
Запустіть повторне пишне цвітіння петунії в серпні. Вона буде цвісти дуже довго
Залиште відповідь